x

Sökeli aile kahroldu!

Söke'ye bağlı Çavdar Mahallesinde yaşayan Hacer ve Muhammet Çakmak çifti, 3 ay önce evden ayrılan kızları için Esra Erol'un hazırladığı programa katıldı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Çavdar Mahallesinde yaşayan Hacer ve Muhammet Çakmak çiftçi, 10 Temmuz günü evden kaçan kızları Kezban için Esra Erol'a başvurdu. Acılı aile, kızlarının Muğla'ya kaçtığını ifade etti ve geri gelmesini istedi.

Yayında konuşan Anne Hacer Çakmak, "Kızımla birlikte otelde çalışıyorduk. Ben yorgunluktan uyudum daha sonra uyandığım da kızımın olmadığını fark ettim. Eşimi aradım hemen 'kızımız yok' dedim. O da 'hemen geliyor' oraya dedi. Anne baba olarak endişe ettik. Jandarma karakoluna giderek kayıp dilekçesi verdik. Daha sonra evimize gelerek beklemeye başladık. İş yerinden bir arkadaş aradı. 'Kızınız bizim köyden birine kaçtı' dedi. Çocuğun babasını aradık. 'Kızımızı geri getirin daha 17 yaşında o' dedik. Sonra telefonları bir kapattılar asla bir daha açmadılar. Söke'nin savcısına bizzat eşimle gittim. Olayı anlattık. Savcı 'bulacağız' dedi. Kızımın acısına dayanamadığım için işimi terk ettim. Ben kızımın bulunup bana teslim edilmesini istiyorum. Şu anda okulda olması gereken kızım başka birinin evinde. Yetkililerden yardım istiyorum" ifadelerini kullandı.

25 Eki 2023 - 16:19 - Asayiş

Muhabir  Ali Bulur