x

Aydın'da kanlı oyun!

Okullarda son zamanlarda oldukça yaygınlaşan kanlı ara oyunu, dehşet saçmaya devam ediyor. Parmakları kanatana kadar oynanan Kanlı Para oyunu, velilerin korkulu rüyası haline geldi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Y Kuşağı çocuklarının oynadığı çelik çomak, bilye, sek sek gibi oyunlar şimdiki nesil tarafından pek fazla tercih edilmemeye başlandı. Dijitalleşen dünyadan günümüz çocukları da nasibini aldı. Sokaklarda akşam ezanı okunana kadar top oynayan, mahalle maçları yapan çocukların sayısı bir hayli azaldı.

NEDİR BU KANLI PARA OYUNU
Günümüzde teknolojinin esiri olan çocuklar, kendi aralarında yeni oyunlar üretti. Geçmişteki güzel ve eğlenceli oyunlar gitti yerine kanlı bir oyun geldi. Kanlı para oyunu, son zamanlarda özellikle sosyal medya kullanan gençler arasında çok hızlı bir şekilde yayıldı. Oyunun amacının "eli kanatmak" olduğunu belirten gençler, oyunu oynadıkları metal parayı da makas ya da bıçak kullanarak keskinleştiriyor. Kanlı Para oyununda kullanılan para öncelikle yazı tura atar gibi yukarı atılıyor ve elin üst kısmıyla yakalanıyor. Para yakalandıktan sonra, iki parmak arasına yerleştiriliyor ve sıkıştırılıyor. Para, parmakların arasında sabitlendikten sonra "kan-li pa-ra" şeklinde hecelenerek 3 kez masaya vuruluyor. Para masaya vurulduktan sonra düşerse, ceza olarak düşüren kişinin eklemlerine fırlatılıyor. Eklem kanayana kadar oyuna devam ediliyor. Eklem kanatıldıktan sonra, kan paraya sürülüyor ve böylece oyunda kullanılan para, "Kanlı Para" olmuş oluyor.

VELİLER ENDİŞELİ
Aydın'da çocuklarının bu oyunu oynadığını gören veliler, korkularını dile getirdi. WhatsApp ihbar hattımızdan bizlere ulaşarak durumu aktaran anne ve babalar seslerini duyurmak için yardım istediler. Çocuklarının bu denli can yakıcı oyunlardan uzak durmasını isteyen ebeveynler, yetkililere seslenerek bu saçmalığın son bulmasını talep etti.

25 Eki 2023 - 16:32 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya