x

Öğrenciler için yeni dönem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından TBMM'ye sunulan ve 2024-2028 dönemini kapsayan 12. Kalkınma Planı ile yapılacak değişiklikler anlatıldı. Buna göre, okul öncesi eğitim, okulların gelişimi ve okullardaki teknolojik altyapı gibi başlıklar ele alındı ve e-öğrenci dosyası paylaşıldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Okul bazlı performans değerlendirme sistemine geçilerek düşük seviyede gelişim gösteren okulların okul gelişim düşüklüğünün nedenleri tespit edilecek. Öğrenci ihtiyaçlarını dikkate alacak şekilde programlar gelişecek.

OKULLAR ARASINDAKİ FARK AZALACAK

Yeni sistem ile öğrenciler arasındaki başarı farkı ile okullar arasındaki nitelik farkı azaltılması hedefleniyor. Tüm okullarda nitelikli ve kapsayıcı eğitim hizmet sunumu sağlanacak. Her öğrencinin akademik ve sosyal faaliyetlere ilişkin kaydının tutulduğu ve öğrenme sürecinin kademeler arasında izlenmesini sağlayan e-Öğrenci dosyası oluşturulacak.

Uygulamalı eğitimde ölçme ve değerlendirmenin olağanüstü durumlarda sürdürülebilir kılınması için metotlar artacak. Türkçenin doğru ve güzel kullanımını geliştirmek amacıyla dört temel becerinin değerlendirilecek.

25 Eki 2023 - 17:21 - Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi