x

Söke'ye dev yatırım

Söke'de bir süredir devam eden stat krizine kökten çözüm bulundu. İlçeye Gençlik Merkezi, 1000 seyircili Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Söke Stadyumu'nun Doğal Çim yüzeyli sahasının yenilenmesi ile 1500 seyirci kapasiteli betonarme tribün yaptırılması kararları alındı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Valisi Yakup Canpolat, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen ile birlikte Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nı ziyaret ederek Söke Şehir Stadı Kompleksi'nin yapımının Aydın Valiliği'ne devir protokolünün imza törenine katıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Söke ve İncirliova İlçelerimiz'de yapılacak tesislerin yapımı için düzenlenen protokol imza törenine katıldık. Protokol kapsamında; Söke ilçemize Gençlik Merkezi, 1000 seyircili Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Söke Stadyumu'nun Doğal Çim yüzeyli sahasının yenilenmesi ile 1500 seyirci kapasiteli betonarme tribün; İncirliova ilçemize de Gençlik Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Bireysel Antrenman Spor Salonu yaptırılması kararları alınmıştır. Gençlerimizin daha fazla spor yapmasına imkân sağlanacak olan bu önemli yatırımlar için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehrimize, ilçelerimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyoruz" açıklamasında bulundu.

25 Eki 2023 - 22:53 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur