x

Aydın valisi konuştu!

Aydın’da bulunan Işıklı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda meydana gelen asansör kazasında bir öğrencinin ölmesi üzerine açıklama yapan Vali Yakup Canbolat konuyla ilgili soruşturmanın başladığını duyurdu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Aydın Valisi Yakup Canbolat, Işıklı KYK yurdunda yaşanan asansör faciasının ardından kısa bir açıklama yayınladı. Canbolat konu ile ilgili soruşturmanın başlatıldığını belirtirken, asansörde bulunan diğer öğrencilerin sağlık durumunun iyi odluğunu kaydetti.


Vali Canbolat şu açıklamayı yaptı:


"15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Tüm ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül'de bakımı yapılmış. Ama biz her halükarda Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.”

AİLE YOLA ÇIKTI

Öte yandan kazada hayatını kaybeden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  4. Sınıf öğrencisi genç kızın ailesine de haber verildi. Aile Bursa’dan Aydın’a gelmek üzere yola çıktı.

26 Eki 2023 - 03:10 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat