x

Asansör faciasında ihmaller zinciri

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Efeler’de bulunan Işıklı kız öğrenci yurdunda gece geç saatlerde düşen asansör facia yarattı. Gencecik bir genç kızın can verdiği kazanın altından ihmaller zinciri çıktı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın


Efeler Işıklı KYK yurdunda yaşanan asansör faciası gencecik bir kızı hayattan kopardı. ADÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. sınıf öğrencisi genç kız 16 kişinin bindiği asansörün kayması sonucu panik olunca can havliyle kendini aşağı attı ve yaşamını kaybetti.
Olay yurt bölgesinde isyana neden oldu. Öğrenciler seslerini bu acı olay yaşanana kadar duyuramadıklarını söyledi.

DİĞER ASANSÖR ÇALIŞMIYOR

Facianın yaşandığı kız yurdunda 2 asansörün bulunduğunu ve birinin aylardır çalışmadığını belirten öğrenciler defalarca başvuruda bulunmalarına rağmen bozuk asansörün tamir edilmediğini dile getirdi. Kullanılan asansörün de çok sağlıklı olmadığını ve sık sık arızalandığını kaydeden öfkeli öğrenci grubu, “İkinci asansör aylardır bozuk olduğu için diğer asansöre çok yükleniliyordu. Bu kazanın geleceği önceden belliydi. Önlemler zamanında alınmadı” sözleri ile tepkilerini ortaya koydu.
Öte yandan kız yurdunun tam karşısında bulunan erkek yurdunda da asansörlerin sorunlu olduğu ileri sürülüyor.

BAKIMLARI 21 EYLÜL'DE YAPILMIŞ

Öğrenciler asansörlerin sorunlu olduğu söylerken Aydın Valisi Yakup Canbolat yaptığı açıklamada, son bakım tarihinin 21 Eylül olduğunu belirtti.

26 Eki 2023 - 03:40 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat