x

Aydın'da kirli tezgah!

Aydın’da Işıklı KYK yurdunda asansörün çökmesi ve bir genç kızın hayatını kaybetmesi öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öfkeli öğrenciler toplanıp kent merkezine doğru yürüyüşe geçti. Bu durum fırsat kollayan provokatörleri anında bölgeye çekti.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Işıklı kız öğrenci yurdunda geç saatlerde yaşanan facia öğrenciler arasında infiale neden oldu.
Asansörlerin bozuk olduğunu, sürekli arızalandığını aylardır söylemelerine rağmen önlem alınmadığını belirten öğrenciler, faciaya davetiye çıkarıldığını söyledi.
Yurt bölgesinde olayı duyan ve olay yerine gelen öfkeli bir öğrenci kalabalığı hemen oluştu. Öğrenciler önlem alınmasını istediklerini bir kere daha dile getirdi.

Ancak burada da beklenen oldu ve her durumdan fayda sağlamak isteyen provokatörler anında sahneye çıktı.
Öğrencilerin sayısı bir anda çoğaldı, “Yönetim istifa”, “KYK susma hakkını savun” sloganları atılmaya başlandı. Polisin müdahalesiyle öğrencilerin arasında sızan provokatörler, polisle çatışmaya girerek daha çok kendini belli etti.


Bir öğrencinin yaşamını yitirdiği olayın ardından yetkililer bölgeye gittiğinde provokatörler gerçek yüzlerini bir kez daha ortaya koydu. Öğrenci görünümlü provokatörler durum değerlendirmesi yapmak için bölgeye gelenlere orantısız bir tepki gösterdi, ıslıkladı ve zaman zaman yuhalayarak sloganlar attı.
Öğrenciler söz konusu grupların yönlendirmesiyle kapılara, çöp konteynerlerine zarar verdi.

Uzun lafın kısası acıdan nemalanmak, puslu havadan faydalanmak isteyenlere bir kez daha gün doğdu.

26 Eki 2023 - 04:26 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat