x

Aydın'ı yasa boğan olayda ihmaller zinciri

Aydın Efeler'de bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda Zeren Ertaş (22), asansör kazasında yaşamını yitirdi. Sosyal medya üzerinden sektör çalışanı olduğunu kaydeden bir vatandaş, ihmaller zincirini adım adım açıkladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın, en acı gecelerinden birine şahit oldu. Merkez ilçe Efeler'de bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda asansörün düşmesi nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetti. Gencecik fidanın hayattan koparılması nedeniyle tepkiler çıp gibi büyüdü. Vatandaş, olayın kazadan ziyade ihmaller zinciri olduğu yönünde hem fikir.

3 MADDE İLE AÇIKLADI
Sadece Aydın değil tüm Türkiye'yi yasa boğan acı haber karşısında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Sosyal medya üzerinde paylaşımda bulunan bir vatandaş, ihmaller zincirini gözler önüne serdi ve şu ifadeleri kullandı:
"3 yıl asansörcülük yaptım. Birincisi, 15 kişilik bir asansöre 16 kişi bindi diye asansör düşmez, aşırı yük sinyali verir ve hareket etmez. İkincisi, oldu da asansör hareket etti ve düşmeye başladı regülatör halatı vardır bu da fren yapan bir sistemdir. Üçüncüsü; hadi ikisi yok, aşağıda tampon vardır düşüşü yavaşlatmak için. Bunların hiçbiri yoksa asansör muayeneden geçemez. Kırmızı etiket alır ve mühürlenir. Ortada ihmal var."

26 Eki 2023 - 10:59 - Gündem

Muhabir  Haber Merkezi