x

Acılı ailenin feryadı yürek burktu

Aydın Valisi Yakup Canbolat, asansör kazasında hayatını kaybeden ADÜ öğrencisi Zeren Ertaş'ın ailesini hastanede ziyaret ederek başsağlığı diledi. Acılı aileyle bir araya gelen Vali Canbolat, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını dile getirdi.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
+18
Video için play'e tıklayın

Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar KYK Kız Yurdu’nda gerçekleşen asansör kazasında 22 yaşındaki ADÜ öğrencisi Zeren Ertaş hayatını kaybetti. Yaşanan acı olay, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Ertaş'ın anne babası Serpil-Akın Ertaş, kızlarının cenazesini almak için Bursa'dan Aydın'a geldi. Vali Yakup Canbolat, ADÜ Rektörü Bülent Kent ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ile birlikte acılı aileyi hastanede ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Hastanede anne Serpil feryadı yürek burktu. Baba Akın Ertaş ise "Ben kızıma saygılı olmayı öğrettim. Karıncayı dahi incitmezdi. Yüzümü yere eğmedi hiç. Çocuğumu devlete emanet ettim ama 25 gün dayanamadı. İnancımı kaybettim. İhmal sonucu olduğu için çok yaralıyız. Benim çocuğum yandı, biz yandık, başka çocuklar yanmasın. Ancak bu, dilek ve temenniyle olmuyor" şeklinde konuştu.

Vali Canbolat, soruşturmanın devam ettiğini dile getirerek sorumlular hakkında gerekenin yapılacağını vurguladı.

26 Eki 2023 - 12:54 - Gündem

Muhabir  Hakan Horata