x

Acılı aileye söz verdi

Aydın'da yaşanan korkunç asansör kazasının ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesindeki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör kazasında 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş, yaşamını yitirdi.
Ertaş'ın ölüm haberi sadece Aydın değil tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Toplumun her kesiminden taziye mesajları yağarken, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

ÖZRÜNÜZ KABAHATİNİZDEN BETER
Başkan Taner, "Özrünüz kabahatinizden beter. Sözüm ona çözdüğünüzü iddia ettiğiniz barınma problemleri, Görüyoruz ki yurt olmaktan ziyade ölüm kamplarına dönüşmeye başladı. Sağlıksız şartlarda sunduğunuz ve asla sofranıza koymaya layık görmediğiniz yemeklere mecbur bıraktığınız gençlerimizi şimdi de yandaş taşeron firmalarınıza yaptırdığınız binaları yurt diye dayatarak, ağır ekonomik şartlar altında ezilen ve ev kiralayamayacak durumda olan çocuklarımıza ölümü gösterip sıtmaya mı razı ediyorsunuz? Aylardır asansör ile ilgili şikayetlerini dile getiren ve dün akşam yaşanan kaza sonrası hakkını arayan kardeşlerimize yurt görevlinizin ‘’ o zaman merdiven kullanın ‘’ demesi ne kadar abesle iştigalse, Bir ilin en büyük mülki amirinin de ‘’ 15 kişilik asansöre 16 kişi binmişler, 15 kişi hafif yaralı, 1 kişi öldü’’ demesi o kadar abesle iştigaldir" dedi.

Taner, şu ifadelerle sözlerini sürdürdü:
"Çocuklarımız, kardeşlerimiz arkadaşlarımız birer sayıdan ibaret değildir. Devletlerin temel görevi vatandaşının refah ortamında ve güvenli bir şekilde yaşamasını sağlamaksa, bu temel görev devleti temsilen hükümet görevlilerinindir. Kolluk kuvvetlerinizi hakkını arayan ve bu ülkenin geleceği olan kardeşlerimizi derdest etmeye hazır vaziyette görevlendirmek yerine, su götürmez bir şekilde ihmallerin söz konusu olduğu KYK yurduna, sorumluların acilen bulunması için görevlendirin. Bizler, sorumluların bulunması dışında hiçbir amaç gütmeden, Zeren’in kardeşleri, arkadaşları, ağabeyleri, ablaları olarak konunun takipçisi olacağımıza ve unutturmayacağımıza söz veriyoruz"

26 Eki 2023 - 16:40 - Asayiş

Muhabir  Ali Bulur