x

ADÜ’den açıklama

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Zeren Ertaş isimli öğrencinin hayatını kaybettiği asansör kazasıyla ilgili yaptı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Zeren Ertaş’ın Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör kazası sonrası yaşamını yitirdi. Türkiye’nin gündemine oturan acı olay sonrası Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü’nden açıklama geldi.

“ÜZÜNTÜYÜ DERİNDEN HİSSEDİYORUZ”

Feci kazanın ardından attığı Filistin tweetiyle tepki çeken ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, olayın gerçekleştiği andan itibaren ilgili yöneticilerle irtibat halinde olduğu belirttti. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı; “Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda dün gece gerçekleşen elim hadise sonucunda öğrencimiz Zeren Ertaş’ı kaybetmenin üzüntüsünü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ailesi olarak derinden yaşıyoruz. Olayın gerçekleştiği andan itibaren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü, Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'na intikal etmiş ve ilgili yöneticiler ile irtibat halinde kalmıştır. Günün erken saatlerinde Aydın’a gelen Ertaş Ailesini Valimiz Sayın Yakup Canbolat ile ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Kent, aileye taziyede bulunmuştur.”

“YARGI GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Yaşanan süreçle ilgili adli ve idari soruşturmanın da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğünün altı çizilen açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olayla ilgili müfettiş görevlendirerek gerekli incelemeleri başlatmıştır. İncelemeler neticesinde ihmali tespit edilen sorumlular hakkında yargı gereğini yapacaktır. Üniversitemiz olarak biz de bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Öğrencimize Yüce Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

26 Eki 2023 - 16:57 - Gündem

Muhabir  Mustafa Çelik