Aydın'da tehlikeli gerginlik!

KYK yurdundaki asansör kazasını protesto etmek için Kent Meydanı’nda toplanan gençlerin yürüyüşüne izin verilmedi. Gençlerin haklı isyanını provokasyona dönüştürülmek isteyenlere polis izin vermedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Aydın'da tehlikeli gerginlik!
Aydın'da tehlikeli gerginlik!
Video için play'e tıklayın


KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen olayda Yurttaki 15 kişilik asansör, iddiaya göre 16 kişinin binince arıza yaptı. Asansörün aşırı yük nedeniyle kaymaya başladığı sırada, panik yapan Zeren Ertaş, çıkmak istedi. Bu sırada asansör hareket edince Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi olan Zeren Ertaş, sıkışarak hayatını kaybetti.

ÖĞRENCİLERİN HAKLI İSYANI

’in ölümü Türkiye gündemine oturdu. Yaşanan acı olayın ardından bugün öğrenciler, Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda olayı protesto etmek için yürüyüş yapmak istedi. Ancak izinleri olmadığı gerekçesiyle yürüyüşe izin verilmeyince öğrenciler, oturma eylemi başlattı. Öğrenciler, 'Kader değil ihmal', 'İhmale karşı omuz omuza', 'ölmeye değil okumaya geldik' ve 'sessiz kalma' yazılı dövizler taşıdı.

2 GÖZALTI VAR

Öğrenciler önlem alınmasını istediklerini bir kere daha dile getirdi. Öğrencilerin haklı isyanından fayda sağlamak isteyen provokatörler anında sahneye çıktı. Yasak olmasına rağmen yürüyüş yapmak isteyenlere Aydın Valiliği izin vermedi. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından bazı kişiler polisin üzerine yürüdü. Olaylarda 2 kişi gözaltına alındı.

26 Eki 2023 - 17:22 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik