x

Aydın'da zehirli mantar alarmı

Köşk'te bir aile ve yanlarında çalışan bir kişi topladıkları mantar yüzünden zehirlendi. Bir haftadır hastaneden yoğun bakımda tutulan bir kişinin organlarının iflas ettiği öğrenildi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Koçak Köyü’nde yaşayan Seyfettin Babacan, kestanelerini işlemek için köyden yaylayı çaktı. Talihsiz adam, Ovacık Yaylası'nda eşi Nuray Babacan ve yanlarında çalışan Mehmet S. ile birlitke bahçeden topladıkları mantarları pişirip yedi.

Bir süre sonra fenalık geçiren 3 kişi hastaneye kaldırıldı. Aydın’da yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağır olan Nuray Babacan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada Genel Cerrahi Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırılan Nuray Babacan’ın durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı. Seyfettin Babacan ile yardımcıları Mehmet S.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Neredeyse 1 haftadır hastanede yoğun bakımda tedavi gören Nuray Babacan’ın karaciğerinin iflas ettiği ve talihsiz kadın için 0 Rh pozitif kan ve karaciğer bağışı beklendiği duyuruldu. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada vatandaşların dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

26 Eki 2023 - 17:46 - Asayiş

Muhabir  İhlas Haber Ajansı