x

Milletvekili Karakaş'tan zehir zemberek sözler

Aydın'da yaşanan korkunç asansör kazasının ardından zehir zemberek açıklama yapan İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, "Konunun yakından takipçisi olacağım. Kimse bu ülkenin geleceği olan evlatlarımızı sahipsiz sanmasın" dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansör düştü, 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeren Ertaş, hayatını kaybetti. Ertaş'ın ölüm haberi sadece Aydın'ı değil tüm Türkiye'yi yasa boğdu. İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, asansör faciasıyla ilgili açıklama yaptı. Karakaş, "Dün akşam Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen asansör kazası sonucu yaşamını yitiren Zeren Ertaş evladımıza Yüce Allah’tan rahmet; ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

"HESABINI KİM VERECEK"

Yaralanan 15 evladımıza da acil şifalar diliyorum. Kaza dedik ama kaza sözcüğü hafif kaldı. İhmalkarlık, alınmayan önlemler bu gencecik ölümü göz göre göre getirdi. Bu yitip giden canın hesabını ailesine, arkadaşlarına kim verecek?" dedi.

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"

İYİ Partili Karakaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen hafta aynı yurtta farklı bir blokta benzer bir kaza yaşandığı; fakat ölüm veya yaralanma olmadığı için asansörün bir süre devre dışı bırakılıp sonra yeniden kullanıma açıldığı yurtta kalan öğrencilerimiz tarafından ifade ediliyor. Düşen asansöründe benzer arızayı defalarca verdiği, öğrencilerin asansörün kaydığını güvenlik görevlilerine söylediği fakat kimsenin önlem almadığına dair çok vahim iddialar var! Çocuğunu zar zor okutmak için evinden uzağa gönderiyorsun, devletin yurduna emanet ediyorsun ve sonuç olarak evladını kaybediyorsun. Şimdi ben buradan yetkililerimize sormak istiyorum, bu asansörün bakımları en son ne zaman yapıldı? Asansörde yeşil etiket var mıydı? Evlatlarımızı emanet ettiğimiz KYK yurtlarında asansörler hangi standartlara göre yapılıyor, hangi markalar kullanılıyor, bakımları ve kontrolü nasıl sağlanıyor? Gençlerin barınma sorunu zaten vardı, şimdi bir de can güvenliği sorunu mu ortaya çıktı? Devletin üniversitesinde gençler intihar ediyor, devletin yurdunda asansör düşüyor. Bu ülkenin evlatlarına karşı hiçbir sorumluluk mu taşımıyorsunuz? Hepimiz, geleceğimiz olan bu evlatlarımız için bu sorumluluğu taşımak zorundayız! Sorumluların, varsa ihmali olanların ortaya bir an önce çıkarılarak en ağır şekilde cezalandırılması için konunun yakından takipçisi olacağım. Kimse bu ülkenin geleceği olan evlatlarımızı sahipsiz sanmasın."

26 Eki 2023 - 17:55 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur