x

Sokak köpeği sonu oluyordu

Seyir halindeyken aniden önüne çıkan başıboş sokak köpeğine çarpan motosikletli genç kadın, ölümle burun buruna geldi. Talihsiz kadın metrelerce sürüklenirken, kaza anı kameraya yansıdı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+1
Video için play'e tıklayın

Kaza, İzmir'in Konak ilçesinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Gaziler Caddesi’nde motosikletiyle seyir halinde olan Elif Gülerer (37), Kemer Altgeçidi’ni geçtikten hemen sonra aninden önüne çıkan başıboş sokak köpeğine çarptı. Talihsiz kadın, çarpmanın etkisiyle motosikletten savrularak metrelerce sürüklendi. Sokak köpeği ise hızla kaçtı.

DİREKSİYON KIRACAK MESAFE YOKTU
Korku dolu anları anlatan Gülerer, “Konak’ta Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelmeden önceki alt geçitten 60 km hız ile ilerlemekteyken, sağımdaki aracın hafif fren yaptığını gördüm. Önce anlam veremedim, köpeği görmemiştim. Sonra yine de hızımı 50 km’ye düşürdüm ama hayvan bir anda önüme çıkınca maalesef çarpmak zorunda kaldım. Çünkü direksiyon kıracak mesafem yoktu. Kaza anında anlamadım ama 10-15 dakika sonra sol ayak bileğimde bir problem yaşadım. Akabinde kendi imkanlarımla hastaneye gittim. Tedavimin ardından hastaneden ayrıldım. Tabi köpeğe de baktık belki bir şey olmuşsa hayvana müdahalede bulunalım diye ama o arada köpek kaçmıştı” şeklinde konuştu.

MOTOSİKLETİNİ ÇALDIRDI
Kazadan 1 hafta sonra Konak ilçesi Güngör Mahallesi’nde motosikletinin 2 şüpheli tarafından çalındığını ve güvenlik kamerasının da ellerinde olduğunu aktaran Gülerer, “Evin önünde 2-3 tane kilidi patlatıp motoru çalmışlar. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık ama hala bulunamadı. Onun için bayağı da emek vermiştim. Şu anki piyasa durumuna göre 80-85 bin liralık bir maddi kaybım var. Umarım yetkililer motosikletimi bulur ve emeğimi bana geri verirler. Polisler, olayın takibinde” ifadelerine yer verdi.

ANBEAN KAYDEDİLDİ
Genç motosiklet sürücüsü kadının ölümden döndüğü anlar ise motosiklet ve kaskta bulunan kamera tarafından kaydedildi. Görüntülerde aniden önüne çıkan başıboş köpeği gören sürücünün, “Köpek” diye bağırması, çarpma anıyla birlikte köpeğin kaçması ile motosikletin devrilerek metrelerce sürüklenmesi ve vatandaşların yaralanan kazazede kadının yardımına koştuğu anlar yer alıyor.

Öte yandan, kazadan 1 ay sonra kendi imkanlarıyla motosiklet satın alan ve kuryelik yapmaya başlayan Gülerer, kendisine yeni bir motosiklet alabilmek için birikim yapmak istediğini söyledi.

27 Eki 2023 - 11:36 - Asayiş

Muhabir  İhlas Haber Ajansı