x

Kutlamalar başladı!

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Osman  Yurttaş
Osman Yurttaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Burhan Kandemir, cumhuriyetin 100. Yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Burhan Kandemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Her türlü zorluğa rağmen yaşlısı genci, kadını erkeği omuz omuza, sırt sırta topyekûn mücadele ettiği Kurtuluş Savaşımız, her anı eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan bu büyük zaferin ardından, aziz milletimize bırakılmış en büyük emanet olan Cumhuriyet, Devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımdır.

Bu gün bizlere düşen en büyük vazife, Atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaktır. Kuruluşunun 100. yıllında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine olan yürüyüşümüzü kararlı bir şekilde sürdürmektir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece de hiçbir engel, daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan Türkiye yüzyılı vizyonumuzdan bizi alıkoyamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kıymetli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlu olsun.”

28 Eki 2023 - 13:12 - Gündem

Muhabir  Osman Yurttaş