x

Aydın'da Kılıçdaroğlu'na 'Özel' tepki

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, destek istemek üzere Aydın'a geldi. CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Bülent Tezcan'ın yanı sıra belediye başkanlarının da eşlik ettiği Özel, partililer tarafından sevgiyle karşıladı. Burada açıklamalarda bulunan Özel, Kılıçdaroğlu'nun 'CHP'yi önümüzdeki süreçte şimdi tanınmayan, sosyal demokrasiyi bilen birine devredeceğim' sözlerine tepki gösterdi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP büyük kurultay için gün sayıyor. Genel başkanlığa adaylığını açıklayan grup başkanı Özgür Özel, oy toplama turlarına başladı. Bugünkü durağı Aydın'a olan Özel, ilk olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Başkan Çerçioğlu, Özel'i makamında ağırladı. Aydın'dan Aydın İl Başkanlığına gelen Özel, sokak içinde kalabalık bir gruba hitap etti. CHP'liler, genel başkan adayını 'Başkan Özel' sloganlarıyla karşıladı.

Özel'e CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül'ün Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, İl ve ilçe örgütü, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer destek verdi.

SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ
Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhuriyet Halk Partisini önümüzdeki süreçte şimdi tanınmayan sosyal demokrasiyi bilen birini devredeceğim" sözlerine tepki gösterdi. Özel, "Ben Sayın Genel Başkanın bu ifadesini bir sürçü lisan olarak diliyorum. Çünkü Cumhuriyet halk partisi yönetimin babadan oğula devredilmesini 1 Kasım 1922 gününde terk etmiştir. Babadan oğula yönetim devirleri saltanatlarda olur, krallıklarda olur, padişahlıklarda olur. Demokrasilerde olmaz. 5 Kasım görev yapacak delegelerimizin iradesine saygılıyız. Ben partiyi şuna devredeceğim demek delegelere, siz yetkili değilsiniz demektir. Ben partiyi şuna devredeceğim demek, kurultay yalan yere toplamak demektir. Ben partiyi kimi istersem onu bırakırım demek Cumhuriyet Halk Partisi delegesine sizin benim gözümde kıymetiniz yok demektir. Bunu da söylüyorum. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegelerine büyük haksızlıklar yapılıyor. Delegeler onu seçince yeni yönetimde filanca Belediye Başkanını yeniden atayacakmış. Bakın çok net bir şey söylüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegesi asker midir? Askerdir, üyesi de askerdir. Ama hiçbir Belediye Başkanının, İl Başkanının değil Mustafa Kemal’in askerleridir Mustafa Kemal’in" dedi.

28 Eki 2023 - 18:18 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat