x

Nazilli’de yüzler güldü!

Nazilli Belediyespor’da teknik direktör Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu 1461 Trabzon zaferinin ardından konuştu. Naz Naz’ın hocası, “Biz sistem takımıyız. Birlikte oynamayı başardığımız sürece sahada sonuçlar geliyor” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ligde 2 hafta üst üste aldığı mağlubiyetlerle taraftarını kahreden Nazilli Belediyespor, ligin iddialı ekiplerinden 1461 Trabzon deplasmanından 2-0’lık zaferle döndü. Siyah beyazlılarda teknik direktör Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu maçında ardından açıklamalarda bulundu.

ALİ HOCA İSTEDİĞİNİ ALDI
Maç öncesinde “Oraya galibiyet için gideceğiz” diyen Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, istediğini aldı. Çok özgüvenli ve istekli bir Nazilli’nin sahada olduğunu dile getiren Naz Naz’ın hocası, “Dersimizi gerçekten iyi çalışmıştık bu sefer. Zonguldak mağlubiyeti biraz daha kamçılamıştı bizi. Buradan başarılı bir sonuç alacağımıza ben inanıyordum. Çocuklarda bunu inandılar. Çok özverili oynadılar sahada. Hepsi birbirinden kıymetli iş yaptılar. Çok değerli, çok güzel. Çok kolay değil, rakipte oynayan oyuncular, 1.Lig, Süper Lig görmüş oyuncular. Bazı oyuncularımız ilk lig maçını oynadı” dedi.

“SİSTEMLE OYNARSAK HERKESE MEYDAN OKURUZ”
Sisteme bağlı kaldıklarında herkese kafa tutacak bir takım olduklarının altını çizen Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu, “Buraya geldiğim ilk günden itibaren takıma ilk idmanı yaptırdığımda bu sistemi oynattım. Her hafta çok çalıştım. Analizde, sahada, oyuncularla bire bir. Ne zaman sistemle oynadık sonuç almaya başladık. Israrla oyunumuzun gelişeceğini ve oyuncularımızın gelişeceğini söyledim. Biz birlikte oynamayı başardığımız sürece biz herkese meydan okuruz. Ama biz birlikteliğimizi bıraktığımızda da sıradan, çok vasat bir takıma dönüşüyoruz. Çocuklar bugün bunu benimsemişler” İfadelerine yer verdi.

“SİSTEM KURMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Dinamizmi yüksek oyuncuları tercih ettiğini dile getiren Yavuyiğitoğlu, öğrencilerinin sahada misyonunu çok iyi yerine getirdiğini ifade ederek, “Burada bir sistem ve düzen kurmaya çalışıyoruz. Bugün Serhat oyandı, Yakup oynadı. Oyuncu üzerinden bakılmamalı. Oyun ve sistem bizi başarıya götürecek. Bunu yapmak çok kolay değil ama biz başarıyoruz, yapıyoruz ve karşılığını da sahada alıyoruz. Bundan uzaklaştığımızda sıkıntı yaşıyoruz. Bizim takımımızın özeti bu. Keyifli bir sezon bizi bekliyor. Keyif aldığınızı düşünüyorum” diye konuştu.

Genç teknik adam, destekleri nedeniyle Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a teşekkür etti.

28 Eki 2023 - 21:15 - Spor

Muhabir  Mustafa Çelik