x

Söke'de coşkulu kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı Söke'de kutlandı. Kaymakam Akça, "Büyük Atatürk Cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir" dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
+22
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Söke'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene Söke Kaymakamı Ali Akça, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, Söke Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Tuğrul Durmaz, Söke Garnizon Komutanı Murat Tek, Siyasi Parti Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaş katıldı.

"TARİH DOĞRU KAYNAKLARDAN ÖĞRENİLMELİ"

Törende kaymakam Akça, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada, cumhuriyetin önemine dikkat çekti. Kaymakam Akça, "Büyük Atatürk Cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir. Sizlerin en iyi şekilde yetiştirilmesi bizim başlıca görevimizdir. Ancak sizde planlı programlı, inançlı ve disiplinli olarak çok çalışmalısınız. Derslere yakın ilgi duyarak, dersi derste öğrenmelisiniz. Tarihi doğru kaynaklardan öğrenerek muhakkak bir tarih bilinci geliştirin" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, Sökeli şair Saffet Mantar da “Cumhuriyet” isimli şiirini okudu. Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi oyunlarını sergiledi.


Söke Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “100 Yaşında 100 Zeybek” halk oyunları gösterisi büyük beğeni aldı. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde öğrencilerinin Jimlastik gösterisi büyük alkış aldı.

29 Eki 2023 - 13:45 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur