Nazilli'de Cumhuriyet coşkusu

Nazilli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Nazilli'de Cumhuriyet coşkusu
Nazilli'de Cumhuriyet coşkusu
+27
Haber albümü için resme tıklayın

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyet, 100'üncü yaşını kutluyor. Tüm Türkiye'yi haftalar öncesinde saran Cumhuriyet Bayramı coşkusu, bugün doruğa çıktı. Bütün ülkede büyük bir coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı sevincine, Nazilli eşsiz bir kutlama programıyla ortak oldu.

Sabah saatlerinde Nazilli Kaymakamlığında tebrikat töreniyle başlayan kutlama etkinliği, Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen gösterilerle devam etti. Stattaki etkinlik; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın halkın ve törene katılanların bayramını kutlamaları ile başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesi ile sürdü. Gösterilerde sahne alan öğrencilerin Resmi Geçit Töreni ile devam eden kutlama etkinliği birbirinden güzel gösterilere sahne oldu. Stattaki etkinliklerin ardından Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşti. Kutlama etkinliği akşam saat 19.00’da Fener Alayı ve Havai Fişek Gösterisi devam edecek.
Etkinliğe; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Caner Özkul, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve binlerce katıldı.

TRİBÜNLER TIKLIM TIKLIM DOLDU
Cumhuriyet’in 100’üncü yıl kutlamaları etkinliğinde Nazilliler, 4 bin 500 kapasiteli Şehir Stadyumu’nu hınca hınç doldurdu. Kutlamaları izlemek için tribündeki yerlerini alan vatandaşlar, Türk Bayraklarıyla törene renk kattı. Resmi Geçit Töreni’nden birçok gösteriyi büyük bir hayranlıkla izleyen kalabalık, Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

CUMHURİYET BİR TAÇTIR!
Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; cumhuriyetin kazanılan kurtuluş savaşının bir tacı olduğunu belirtti. Sedat Sırrı Arısoy konuşmasında şunları kaydetti: “Türk milleti, bundan yüz yıl önce Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde, "bağımsızlığın ancak milletin azim ve kararıyla mümkün olduğu" aydınlanmasıyla çıkmış ve esaret zincirlerini kırmıştır Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir. 100. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihi, çağın nabzı yakalandığında, halkın gelişme yeteneğinin nasıl milli iradeye dönüştüğünün mükemmel bir örneğidir. Cumhuriyet, her türlü yokluklar ve imkânsızlıklar içinde, büyük bir inanç, azim ve fedakârlıklarla yürütülen Milli Mücadele’nin, İstiklal Savaşımızın sonucunda elde edilen başarının tacıdır.”

29 Eki 2023 - 15:01 - Gündem

Mahreç  Ömer Harmankaya