x

Nazilli’de yol krizi

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Yeşil Mahalle’de ikamet eden İbrahim Karakurt, evinin bulunduğu sokakta yaşanan yol krizine çözüm istedi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de vatandaşın yaklaşık 7 yıldır süren yol çilesi bir türlü çözüme kavuşmadı. 2017’den bu yana Yeşil Mahalle 1864 sokakta ikamet eden İbrahim Karakurt, evinin önünde bulunan yolun yapılması için düğmeye bastı. Emekli polis memuru Karakurt’un belediye ile uzun süredir yaptığı girişimler sonuçsuz kaldı. Yaşanılan süreci aktaran İbrahim Karakurt, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve yetkililere seslendi.

ELEKTRİK DE SORUN
Daireyi satın alırken, binanın hiçbir sıkıntısı olmadığı yönünde beyan aldığını kaydeden İbrahim Karakurt, bölgede elektrik sorununun olduğunu da belirtti. Karakurt, “Ben onlara güvenerek daireyi satın aldım. Ancak evimize taşındığımız esnada dairenin tamamıyla elektriğinden kanalizasyonuna sorunlu olduğunu gördük. Bu yüzden de taşınmamızı geciktirmek zorunda kaldık. Uğraşmalarımız sonucunda başkasının arsasından muvafakat almak kaydıyla kanalizasyonları geçirerek 1864 numaralı sokağa bağlantısını sağladık ve o günden bu yana geri kalan elektriğimiz, suyumuz, tamamıyla sorunlu. Elektriğimiz dışarıda bulunana direkler hattından geliyor. Rüzgârlı havalarda, bazı cihazlarımızın yanmasına neden oluyor. Dalgalanmalı bir elektrik hat var. Hatta yaptığımız elektrik ölçümünde elektrik akımının 180 volta kadar düştüğünü ve cihazlara zarar verdiğini tespit ettik. Böyle olunca uğraşa girdik. Bu uğraş sonucunda yolumuzun açılması ve alt yapısının olması için yaklaşık 5 yıldır yetkililerle irtibat halindeyiz ve sorun maalesef hala çözülmedi” dedi.

EN AZINDAN ÇAMUR VE TOZDAN KURTULALIM
Yol sıkıntısının tam anlamıyla çözülmeyecekse bile toprak olan yolun çakıl taşlarıyla ya da parke ile ıslah edilmesini beklediklerini aktaran İbrahim Karakurt, son olarak şunları kaydetti:
“Aradığımız karşımızda bulunan bir tane kamulaştırılmış bir alan üzerinde bir ev var. Yıkılıp yıkılmaması hiç önemli değil. Ancak bulunduğumuz yer toz, toprak içerisinde. Yazın balkonumuzda oturamıyoruz, kışın çamurdan evimize giremiyoruz. Bir de kod sorunu var. Kod yüksekliğinden dolayı düzenlenmesi ve en azından yol yapısının belirlenip alt yapısının gelmesi ve bu şekilde düzenlenerek kumlama veya herhangi bir taş döşemek de önemli değil. Kumlama yapmak kaydıyla bu hizmetin gelmesini istiyoruz. En azından tozdan, topraktan, çamurdan kurtulmamız ve görüntü itibariyle bakıldığında bir çöplük biçiminde olduğu aşikardır. Çevremize baktığımızda sanki mavi denizin ortasında çöp adasına benzer bir yapı pozisyonundayız. En azından 30-40 metrelik alanın düzenlenip, çamurdan, topraktan kurtulmak istiyoruz.

30 Eki 2023 - 14:08 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya