x

CHP’de senaryo değişti!

CHP’de tüm gözler 4-5 Kasım’daki Kurultay’a çevrildi. Kurultaya sayılı günler kala Genel Başkan Adayı Özgür Özel’in Aydın ziyaretini değerlendiren Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP’de değişimin mutlaka gerçekleşeceğini kaydetti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçim için siyaset arenasında geri sayım başlarken, CHP'de kurultay gündemi hakim. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partililerin değişim sesleriyle yüzleşti. Ardından en güvendiği isimlerden biri olan Özgür Özel, "Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi" sloganıyla genel başkanlık için yarışa katıldı. CHP’de gözler 4-5 Kasım'da yapılacak olan kurultaya çevrildi.

AYDIN’DAN DESTEK İSTEDİ
Kurultay öncesi destek turuna çıkan Genel Başkan Adayı Özgür Özel’in hafta sonu durağı Aydın oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Başkanı Hikmet Saatçi ve partililerle bir araya gelen Özel, kurultayda destek istedi. Özel’in programına Kemal Kılıçdaroğlu destekçisi Aydın milletvekilleri Evrim Karakoz ve Hüseyin Yıldız katılmadı.

BÜLBÜL DEĞİŞİMDEN UMUTLU
Aydın’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bayrak açan isimlerden biri olan Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP’de değişimin mutlaka gerçekleşeceğini kaydetti. Bülbül, Evrim Karakoz ve Hüseyin Yıldız’ın Özgür Özel’i karşılamadığına ilişkin soruya yönelik “Karakoz başka bir programda bulunduğu için Özel'e eşlik etmedi. Yıldız'ın da ziyarette yer almayışını normal buluyorum” dedi.

İSTANBUL SENARYOYU DEĞİŞTİRDİ
Süleyman Bülbül, değişim çağrısını yineleyerek kurultaydan umutlu olduklarını söyledi. Kurultay delegelerinin önemli bir kısmını oluşturan İstanbul'un kazanılmasının büyük bir katkı sunduğunu kaydeden Bülbül, “Değişime yönelik genel merkezde delegelerimiz var. Aydın'da 16 delegemiz var. Arkadaşlarımız kongreye, kurultaya gelecekler. Sokağa göre, çevresindeki insanlara göre değişime oy verecekleri inancım tam. Biz tüzük değişikliği, tüzük kongresi düşünüyoruz. Daha demokratik bir yapıya kavuşmasını düşünüyoruz. Demokratik bir örgüt yapısı diyoruz. Tüzüğü hep birlikte yapacağız, daha sonra tüm örgütlerde güçlenecek. Örgütleri ve demokrasi güçlendirmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

AYDIN’DAN MEMNUN AYRILDI
Özel'in Aydın'dan memnun ayrıldığını ifade eden Bülbül, Ege’den umutlu olduklarını belirterek, "Özel'in bir özelliği var bizim komşu ilimizin milletvekili ve grup başkanı. Manisa, Denizli, Aydın ve İzmir Ege Bölgesi Özgür Özel için çok farklıdır. Konuşmasında da dile getirdi. Tabanda da ilgi büyük.” diye konuştu.

DELEGELERE SESLENDİ
Parti içi demokrasinin önemine dikkat çeken Bülbül, şu ifadelerle sözlerini noktaladı;
"Ben SHP döneminde genç bir avukattım. Listeyi delerek Belediye Meclis Üyesi oldum, Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Örgüt güçlü olursa, parti içinde daha iyi olur. Cumhuriyet Halk Partisi değişirse Türkiye değişir. Partililerimize şunu diyoruz; sokağa, çarşıya, bakkala, kasaba bakın. Arkadaşlarınıza, eşinize sorun. Oy kullanacak çocuklarınıza sorun. Ona göre karar verin."

30 Eki 2023 - 15:49 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik