x

Nazilli’yi sevindirecek haber

İcradan dolayı yedieminde bulunan 700 binden fazla ikinci el aracın satılığa çıkarılması duyuruldu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Nazilli Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı Suat İşbilen, araba almak isteyenlere tüyolarda bulundu.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada uzun yıllardır haciz nedeniyle yediemin otoparklarında bulunan araçların 1 Kasım Çarşamba gününden itibaren satışa çıkarılacağını duyurmuştu. Alınan bu kararla birlikte kamuoyunda otomobil fiyatlarında büyük düşüş bekliyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nazilli Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı Suat İşbilen, araba almak isteyen vatandaşların acele etmemesi gerektiğini ve fiyatların daha da aşağı düşeceğini belirterek; “Yediemin otoparkında bekleyen araçların piyasaya sürülmesi piyasayı etkiler. Fiyatların düşmesini bekliyoruz. Şu an düşüşte olan 2’nci el piyasası daha da düşer” dedi.

HURDA ARAÇLAR ÇIKABİLİR
700 binden fazla aracın içerisinden hurdaya çıkmak üzere olan otomobillerin olabileceğini aktaran Suat İşbilen, “Ancak şu da göz ardı edilmemeli; bu araçlar uzun zamandır otoparkta bekliyor. Bu araçlar ne kadar kullanışlı? Bu da çok önemli bir konu. Düşük kilometreye sahip araçlar kullanılabilir ama uzun zamandır kullanılmayan ve neredeyse çürümeye yüz tutmuş araçlar hurdaya çıkabilir” ifadelerini kullandı.

GEÇ KALINDI
Bu kararın daha öncesinde alınması gerektiğini savunan Başkan İşbilen konuşmasının sonunda şunları kaydetti:
“Bu karar daha öncesinde alınmalıydı. Geç alınmış bir karar. Bu karar daha öncesinde aşama aşama yapılmış olsaydı; şu anki durumla karşı karşıya kalmış olmazdık. 2’nci el piyasası bu kadar yükselmezdi. Bu araçlar daha öncesinde ekonomiye kazandırılmalıydı.”

30 Eki 2023 - 16:03 - Ekonomi

Muhabir  Ömer Harmankaya