x

Dolandırıcıların tuzağına böyle düştü

Aydın'ın Efeler ilçesinde dolandırıcıların tuzağına düşen emekli polisi meslektaşları kurtardı. Kahraman Özdemir, 530 bin lirasını hesaba yatırmadan durduruldu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Olay, Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşandı. Emekli polis Kahraman Özdemir ve eşi emekli ebe Besra Kahraman dolandırıcıların tuzağına düştü.

Edinilen bilgiye göre, kendisini siyasi şubeden komiser Orhan olarak tanıtan dolandırıcı, bankaya operasyon düzenleyeceklerini ve bunun için Özdemir'den yardım istediklerini söyledi. 530 bin lirayı bankaya yatırmasını isteyen dolandırıcılar, eşini uyarmaya çalışan Besra Özdemir'e de tepkiler göstererek Kahraman Özdemir'in yanından uzaklaşmasını ve telefonunu kapatmasını istedi. Oyununa gelen emekli polis Özdemir, uyarıları dikkate almadı.

Durumu bir şekilde öğrenen emekli polisin oğlu, İstanbul'dan Aydın emniyetine ulaştı. Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ihbar üzerine harekete geçti. Tüm bankalar duruma karşı uyarıldı. Sanayi şubesinden gelen bilgi üzerine bankaya giden ekipler, emekli polisin karşısına çıktı. Meslektaşlarını görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Özdemir ailesine önce su verildi ardından durum açıklandı.

Kendilerini inandırdıklarını söyleyen Kahraman, Aydın polisine teşekkür etti. Emekli karı koca paralarını dolandırıcılara kaptırmadan sağ salim evlerine gönderildi.

30 Eki 2023 - 16:43 - Asayiş

Muhabir  Melek Fırat