x

Nazilli’de eğitimin kalbi burada atıyor

Nazilli Halk Eğitim Merkezi, 7’den 70’ tüm vatandaşları birbirinden farklı yüzlerce kursla buluşturarak, eğitimin kalbi olduğunu ispatlar nitelikte işlev görüyor.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Nazilli Halk Eğitim Merkezi, ‘Hayat boyu öğrenme’ mottosuyla ilçedeki tüm vatandaşları yüzlerce çeşit kursla buluşturuyor.

‘Her zaman her yerde herkes için eğitim’ sloganıyla hizmet veren kurum, 7’den 70’e tüm vatandaşlara kucak açmış durumda. Okulda alınamayan eğitimlerin verildiği merkezde insanlar, becerileri tamamlayabiliyor. Bünyesinde spordan sanata birçok alanda kurs bulunduran merkez, kültürel ve mesleki kurslar olarak ikiye ayrılıyor. Kursunu tamamlayan öğrenciler eğitimlerinin sonunda sertifika almaya hak kazanıyor. Vatandaşların sosyal hayata kazandırılması konusunda büyük bir işleve sahip olan kurum, yılda binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu niteliği ile Nazilli Halk Eğitim Merkezi, mesleki kurslarda eğitimi tamamlayan vatandaşların istihdama kazandırılması noktasında büyük rol oynuyor. Eğitime katılan kursiyerlerin stresten uzaklaşmasına yardımcı olan merkez, şu an bünyesinde 300’den fazla kurs ve 6 binden fazla kursiyer bulunduruyor. 

EN YOĞUN TALEP GİYİM KURSUNA

Halk oyunlarından, el sanatlarına, dikişten, nakışa 100’lerce çeşit branşın bulunduğu merkezde en çok tercih edilen kurs ise giyim. Şu an eğitim gören kursiyerler kadar sırada bekleyenlerin de olduğu kurs, yoğun talep görmeye devam ediyor.

KURUMLARDA DA KURS AÇILIYOR

Sadece merkezdeki sınıflarıyla sınırlı kalmayan Halk Eğitim Merkezi, birçok farklı kurumda açtığı kurslarla eğitimlerini sürdürüyor. Özellikle cezaevlerinde verilen eğitimler hükümlülerin sosyal hayata adapte olması konusunda büyük rol oynuyor. Hükümlüler, cezaevlerinde görmüş olduğu eğitimlerle meslek sahibi olabiliyor.

   

30 Eki 2023 - 18:18 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya