x

İsrail vahşette sınır tanımıyor

Gazze’de sivil katliamına girişen İsrail vahşette sınır tanımıyor. Hastaneleri bile gözünü kırpmadan bombalayan İsrail bu kez Gazze Şeridi’nde bulunan Cibaliye Mülteci Kampı'nı vurdu. İlk belirlemelere göre en az 50 kişi hayatını kaybetti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerini hedef alan İsrail, son olarak Cibaliye Mülteci Kampı'nı vurdu. Saldırıda ilk belirlemelere göre en az 50 kişi hayatını kaybetti.

KAMP 6 BOMBAYLA VURULDU
Gazze Sivil Savunma Müdürü Ahmed el-Kahlout yaptığı açıklamada, Cibaliye Mülteci Kampı'nın tamamen yok edildiğini belirterek, "Bu binalarda yüzlerce vatandaş yaşıyor. İşgal hava kuvvetleri bu bölgeyi ABD yapımı altı bombayla yerle bir etti. Bu, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki son katliamı” dedi.

"KAÇ KİŞİNİN SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜĞÜ NET DEĞİL"
Endonezya Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, saldırıda ölenlerin hala sayıldığını bu nedenle kaç kişinin saldırıda öldürüldüğünü net olmadığı belirtilerek, "Yakıt sıkıntısı nedeniyle hastane yarın akşam tamamen çalışmayı durduracak" denildi.
Yerel kaynaklar, öldürülenlerin çoğunun aynı aileden olduğunu belirtirken, enkaz altında kalanları arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

31 Eki 2023 - 19:34 - Dünya

Muhabir  Haber Merkezi