x

ÖĞRENCİLERİN TALEBİ KARŞILIK BULDU

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ‘Dünya Tasarruf Günü’ farkındalığı etkinliği düzenlendi. Nazilli Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt çocukların isteği üzerine NAZGEM’de bulunan geri dönüşüm kutularının sayısını artırdı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Dünya Tasarruf günü nedeni ile Nazilli’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanvekili Esin Ülkü Beyazıt tasarrufun önemine dikkat çekti.
Nazilli Belediyesi kuruluşu olan NAZGEM (Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal etkinlik Merkezi)’de öğrencilerle bir araya gelen Beyazıt kaynakların doğru kullanımının önemine değinerek, tasarrufun ilk olarak kişinin kendisinden başladığını, aile, toplum, kurumlar ve tüm dünyayı kapsadığını anlattı.
Öğrencilerin gündeminde ise kağıt israfı vardı. Kağıt israfının had safhada olduğunu söyleyen öğrenciler farkındalık oluşturması adına NAZGEM’deki geri dönüşüm kutularına yenilerini eklenmesini istedi. Öğrencilerin bu talebi anında karşılandı ve kutuların sayısı artırıldı.
ÇOCUKLARA KUMBARA HEDİYE EDİLDİ
İlkokul öğrencileri ile de buluşan Beyazıt tasarrufu küçükken öğrenmeleri için kumbara hediye etti. Kumbaraları gören öğrenciler bu sürpriz hediye için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

31 Eki 2023 - 20:59 - Eğitim

Muhabir  İhlas Haber Ajansı