Zeren için çağrı

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, KYK yurdunda asansör düşmesi sonucu hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın ailesinin isteğini mecliste açıkladı. Ailenin, sorumluların adalet önünde hesap vermesini ve kızlarının adının Aydın’da yaşatılmasını talep ettiğini belirten Özmen, aileye iki isteğinin de takipçisi olma sözü verdiklerini belirtti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Zeren Ertaş ismini Türkiye bir facia ile öğrendi. Aydın’ın Efeler ilçesindeki Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda düşen asansörde can veren genç kız yürekleri dağladı.

Zeren’in ölümü, tüm Türkiye’yi yasa boğarken, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, CHP’nin önergesi üzerine mecliste söz alarak açıklamalarda bulundu.

TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN ACI

Özmen, “Geçtiğimiz hafta Aydın Güzelhisar yurdumuzda meydana gelen kaza neticesinde hayatını kaybeden kızımız Zeren Ertaş’a tekraren Allah’tan rahmet; ailesine, arkadaşlarına ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Yaşanan bu elim kaza bir anne-baba için, arkadaşları için gerçekten tarifi mümkün olmayan bir acıdır. Cumartesi günü, AK Parti Aydın milletvekillerimizle beraber kızımızın ailesini İstanbul’da ziyaret ettik, taziyelerimizi ilettik, acılarını paylaştık. Ailenin metaneti, vakarı beni gerçekten çok etkiledi” dedi.

AİLESİ ADININ YAŞAMASINI İSTİYOR

AK Partili vekil Özmen, Zeren’in ailesinin kendilerinden iki istekte bulunduğunu  belirterek “Kızımızın babası ‘Bundan sonra başka Zerenler ölmesin diye kim suçlu ise adalet önünde hesap versin istiyorum.’ dedi, annesi de ‘Kızımın adı Aydın’da bir parka, bir caddeye isim olarak verilsin, hatırası yaşasın Aydın’da; biz bunu istiyoruz.’ dedi. 2 isteğin de takipçisi olacağımıza söz verdik. Zeren kızımızın adının Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ndeki bir dersliğe, bir konferans salonuna verilmesi için sayın rektörümüzle de görüştük” ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERE ÇAĞRI

Özmen, Aydın’daki belediyelere de çağrıda bulundu ve  ”Kızımızın adını belediyelerin yetki alanındaki bir parka, bir caddeye, bir sokağa ismini verirlerse kızımızın ailesinin belki son dileklerinden birisi de yerine gelmiş olacak” diye konuştu.

Olaydan sonra, Valilik ve Bakanlık talimatıyla idari soruşturmanın başlatıldığını hatırlatan milletvekili Özmen, “Kazanın meydana geldiği yurdun müdürü ilgili kanunun 137’nci maddesi gereğince görevden uzaklaştırılmıştır. Yine, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının (2023/24954) hazırlık dosyasında soruşturma devam etmektedir. Bilirkişiler tarafından aynı gün olay yeri ve asansörle ilgili detaylı incelemeler yapılmış, proje ve imalat evrakları toplanmıştır. Bilirkişi heyetine savcılık on günlük süre vermiş, büyük bir ihtimal önümüzdeki hafta başında da heyetin raporu dosyaya girecektir. Yine, asansörün bakım ve onarımını yapan firmanın hem ortağı hem bakım sorumlusu olan kişi de tutuklanmıştır. Elbette, bu süreç, Zeren kızımızı geri getirmeyecek ama hem adaletin tecellisi hem de bundan sonra bu tür kazaların olmaması için, ihmali ve sorumlu olanların kanun önünde hesap vermesi için AK Parti Grubu olarak da sürecin takipçisi olacağımızı beyan ediyorum” dedi.

01 Kas 2023 - 23:47 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi