İSRAİL'E AK TEPKİ

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, İsrail’in Filistin’e yaptığı insanlık dışı saldırılarına sessiz kalmadı. AK Gençlik, yaptığı basın açıklaması ile katil İsrail’in zulmün son bulması için haykırışlarını sürdüreceğini belirtti.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
İSRAİL'E AK TEPKİ
İSRAİL'E AK TEPKİ
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin’e uyguladığı insanlık dışı saldırıları sürüyor. Saldırılar sonucu binlerce Filistinli hayatını kaybederken, Türkiye’den İsrail’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlediği basın açıklaması ve protesto yürüyüşü ile İsrail’e olan tepkisini bir kez daha gösterdi.

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen gençleri yalnız bırakmadı.

Açıklamayı AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan okudu.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK PARTİ Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız.

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekimden bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır.

Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyonun insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor.

Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hemde küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır.

Bugünde, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak;

Bugün Gazze’de yaşanan; soykırıma, zulme, insanlık suçlarına ve İsrail’e ‘dur’ de diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz.

Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır.

Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zulme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır.

Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK Gençlik olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.”

04 Kas 2023 - 17:28 - Siyaset

Mahreç  Ömer Harmankaya