Aydın’da avuçlar Filistin için açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Gazze İçin Duaya Duruyoruz” etkinliği kapsamında yatsı namazı sonrası Türkiye genelinde tüm camilerde İsrail tarafından Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinliler için dualar edildi. Aydın'daki camilerde de kıyıma uğrayan Gazzeliler içi eller semaya açıldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Aydın’da avuçlar Filistin için açıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinliler için yatsı namazı sonrası ülke genelindeki 90 bin camide “Gazze İçin Duaya Duruyoruz” programı düzenlendi. Aydın’da bulunan camilerde de Filistinli din kardeşlerimiz için eller semaya açıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise Ankara’daki Hacı Bayram Veli Camii’nde gerçekleştirilen programa katıldı.

Burada yatsı namazını kıldıran ve Kur’an-ı Kerim okuyan Başkan Erbaş, ardından Filistinliler için dua etti.

Başkan Erbaş, duasında şu niyazda bulundu:

“İlahi Ya Rabbi! Yetimler yurduna dönen Filistinliler için dua ediyoruz. Filistinli kardeşlerimiz Gazze’de zalimlere karşı mücadele ediyorlar, Filistinli kardeşlerimizi muzaffer eyle. Ya Rabbi! Zalimleri zalimlere musallat eyle, Kahhar isminin tecellisiyle kahru perişan eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Gazze’de eşi benzeri görülmemiş katliamlar yapılıyor, tüyü bitmemiş bebekler, masum çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlılar hunharca katlediliyor, Filistin kan ağlıyor. Peygamberler mirası Kudüs’e, Gazze’nin masum ve savunmasız mazlumlarına imdat eyle Ya Rabbi!

Hz. İbrahim’den Hz. Süleyman’a kadar birçok Peygamberin tevhit, hukuk, adalet ve ahlak mücadelesini verdiği o kutlu şehirde yaşanan acıları bir an önce durdur Ya Rabbi!

Mahzun ve masum gönülleri her türlü zulüm, bela ve musibetten muhafaza eyle Ya Rabbi! Zulme uğrayan mazlum ve mağdur Filistinli kardeşlerimizi sahipsiz ve yardımsız bırakma Allah’ım!

Ya Rab! Bugün Filistin ve Gazze başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, vatanları işgal edilen, camileri harap edilen, hakları ve hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle! Bizi de onlara yardımcı eyle Ya Rabbi!

Ya Rab! Ümmet-i Muhammed’e vahdet şuuru ver, Kudüs bilinci ihsan eyle! Evlerinden ve yurtlarından kovulan, öz vatanlarından uzak kalan bütün mazlum kardeşlerimize yardım eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Bizleri Mescid-i Aksa’ya bizleri varis eyle, ona sahip çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi!

05 Kas 2023 - 23:28 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi