Ölmek mi gerekiyordu?

Aydın'da, iki hafta önce KYK yurdunda yaşanan kazadan sonra asansör bakımlarında yoğunluk yaşanmaya başladı.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Ölmek mi gerekiyordu?
Ölmek mi gerekiyordu?
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye, Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Güzelhisar KYK Kız Öğrenci yurdunda meydana gelen asansör kazası ile yasa boğulmuştu.
Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrenci Zeren Ertaş’ın hayatını kaybettiği kaza sonrası tüm Türkiye ihmal olup olmadığını tartışmaya başladı.
Yaşanan kaza sonrası tüm ülkede özellikle kamu kurumlarında asansör bakım seferberliği var.
KIRMIZI ETİKETE DİKKAT
Aydın Nazilli ilçesinde faaliyet gösteren ve Ege bölgesindeki birçok şehrinde şubeleri bulunan bir asansör firmasının yetkilisi Sezer Aslan, kaza sonrası bakım onarım işinin arttığını belirtti.
Özellikle kırmızı etiketli asansörlerin bakımına yoğunluk olduğunu dile getiren Sezer Aslan, “Yaşanan elim kaza sonrası özellikle kamu kurumlarında asansör bakım onarım işleri arttı. Türkiye’nin dört yanında olduğu gibi Aydın’da ve Nazilli’de arttı. Zaten periyodik olarak bu asansörlerin bakımı gerçekleşiyor. Asansörlerde etiket vardır. Kırmızı etiket; güvensiz, mavi etiket orta güvenli ve yeşil etiket tam güvenli olarak kabul ediliyor. Kaza sonrasında da gerek kamu kuruluşlarında olsun gerekse de özel mülklerde olsun kırmızı etiketli asansörlerde bakım işlerine yoğunluk gösterilmeye başlandı. Buradan vatandaşlara naçizane tavsiyem; asansörleri kırmızı etiketli ise bakımlarını yaptırsınlar.” ifadelerini kullandı.

06 Kas 2023 - 13:49 - Gündem

Mahreç  Ömer Harmankaya