ÇERÇİOĞLU ENKAZ ALTINDA

Aydın'ın Söke ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağış, sel baskınına neden oldu. Gündemine Ankara'da gerçekleşen CHP kurultayını alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bölgeye gitmediği gibi herhangi bir taziye mesajı yayımlama gereği de duymadı.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
ÇERÇİOĞLU ENKAZ ALTINDA
ÇERÇİOĞLU ENKAZ ALTINDA
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Söke'de sağanak yağış nedeniyle sel faciası yaşandı. Koçarlı, Karpuzlu ve Çine dahil olmak üzere 4 ilçenin doğrudan etkilendiği afet sonucu 3 kişi hayatını kaybetti. Akıntıya kapılıp kaybolan bir kişi için arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi. Tüm imkanların seferber edildiği bölgede vatandaşlar da büyük gayret gösterdi.
Felaketin ardından gözler Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na çevrildi. Ancak, Çerçioğlu'nun gündeminde CHP 38. Olağan Kurultay'ı vardı.
Siyasi geleceği açısında son derece önem arz eden kurultaya katılan Çerçioğlu, Söke'ye gitmediği gibi herhangi bir taziye mesajı da yayımladı. Aynı şekilde Aydın Büyükşehir Belediyesi resmi hesapları da adeta ölüm sessizliğine gömüldü.
MÜŞAVİRDEN SERT TEPKİ
Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan emekli basın müşaviri Mehmet Ali Ataman, Çerçioğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı'nın felaketin yaraları sarılırken hiçbir şekilde kamuoyunu aydınlatacak açıklamalarda bulunmamasını eleştiren Ataman, "Sezona göre gerekli hazırlığı yapmayanlar, bu afetin sonuçlarından hiç sorumluluğu yok mu? Özlem hanım ve CHP'li belediye ekipleri neden yağmurdan önce tedbir almadılar acaba? Eğlence olunca, koşa koşa baş köşelerde mendil sallamayı hiç ihmal etmezler! Bir de içi boş slogan üretmişler; “Halk İster, Çerçioğlu Yapar” imiş. Halk, ıslah edilmeyen yağmur kanallarında boğuldu. Hayatlarını kayıp etti! Geçmiş olsun Söke. Yağmur sularında hayatını kayıp eden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

06 Kas 2023 - 14:53 - Gündem

Mahreç  Sezercan Makas