Haydi Nazilli Kermes’e!

Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi, 1 aydır İsrail tarafından bombalanan Filistin'deki Gazzeli müslümanlar için Nazilli Belediye Meydanı’nda kermes düzenliyor. Elde edilecek gelir, Gazze’ye gönderilecek.

Mehmet Kamış
Mehmet Kamış Tüm Haberleri
Haydi Nazilli Kermes’e!
Haydi Nazilli Kermes’e!
+4
Haber albümü için resme tıklayın

“Filistin’de kanayan yara iyiliklerinizle sarılacak” diyerek yola çıkan Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Belediye Meydanı’nda Filistin’e yardım kermesi düzenliyor.
TEB önünde kurdukları stantlarında; köfte, yaprak sarma, mercimek köfte, gözleme, ıslak kek, bakliyat, incir ve kayısı ile turşu çeşitlerini satışa sunan öğretmen ve öğrenciler, gün boyunca satışlarına devam edecek.
Coğrafya Öğretmeni Engin Kaya, Kahramanmaraş’ta yaşanan ikiz depremlerin ardından öğretmen ve öğrencilerle el ele vererek bir kermes düzenlediklerini ve elde ettikleri gelirle Hatay’a iki konteyner yardım gönderdiklerini hatırlattı.
Kaya, “Filistin’de kanayan yara iyiliklerinizle sarılacak diyerek başlattığımız bu etkinlikte okulumuzun tüm öğretmen ve öğrencileri el ele vererek bu kermesi oluşturduk. Yaşadığımız yüzyılın felaketinin ardından bugün de Filistin’de bir yıkım var. Özellikle sağlık alanında orada çok büyük sıkıntılar çekiliyor. Ve bizler de o sıkıntılara bir nebze faydamız olsun diye Gazze yararına bu kermesi düzenledik." dedi.

09 Kas 2023 - 11:37 - Gündem

Mahreç  Mehmet Kamış