AYDIN’DA GÖZLER MUSTAFA SAVAŞ’TA

AK Parti’de yerel seçimler için adaylık başvurusu süreci başladı. Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, milletvekillerinin aday olamayacağını “Mevcut milletvekillerimiz kendileri öyle bir görev takdim edilmediği sürece kendilerinden aday müracaatı almayacağız." sözleri ile açıklayınca Aydın’da gözler iki dönem aday olan AK Partili vekil Mustafa Savaş’a döndü.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
AYDIN’DA GÖZLER MUSTAFA SAVAŞ’TA
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti'de 31 Mart 2024 yerel seçimine ilişkin aday adaylığı süreci başladı. 9 Kasım Perşembe günü start aday başvuruları 17 Kasım'da sona erecek. Temayül yoklaması 19 Kasım'da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak. Meclis üyesi, il genel meclisi üyeliği başvuruları, 3 Aralık’a kadar devam edecek.
Sürecin nasıl işleyeceğini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.
Yavuz’un açıklamaları içinde en dikkat çekici kısım kimlerin aday olamayacağı konusu oldu.
Yavuz “Mevcut milletvekillerimiz kendileri öyle bir görev takdim edilmediği sürece kendilerinden aday müracaatı almayacağız." sözleri ile vekillere adaylık yolunun kapalı olduğunu açıkça ortaya koydu.
Ancak cümledeki “kendilerine bu görev takdim edilmediği sürece” ibaresi dikkat çekti.

GÖZLER SAVAŞ’TA
Vekillere adaylık yolunun genel merkez tevdi etmediği sürece kapatılması Aydın’da gözleri Mustafa Savaş’a çevirdi.
2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Özlem Çerçioğlu’na karşı yarışan Savaş’ın adı yine AK Parti’nin adayları arasında geçiyordu.
Yavuz’un açıklaması sonrasında Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a adaylığın tevdi edilip edilmeyeceği önümüzdeki süreçte ortaya çıkacak.
Adı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan Savaş ise yaşanan son gelişmelerle ilgili herhangi bir yorum yapmadı

09 Kas 2023 - 21:24 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik