Büyükşehir için adı geçiyor

Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan sert sözlerle CHP’den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a, Özgür Özel’in Genel Başkanlığa seçilmesiyle geri dönüş yolu açıldı. Atay’ın CHP’ye dönmesi durumunda adı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla anılıyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyükşehir için adı geçiyor
Büyükşehir için adı geçiyor
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçimlerin ardından başlayan değişim tartışmaları sonlandı. 13 yıllık genel başkanlığına sayısız yenilgi sığdıran Kemal Kılıçdaroğlu bu kez de koltuğu en yakını Özgür Özel'e kaptırdı.

ÇERÇİOĞLU’NUN KOLTUĞU SALLANIYOR
Değişimcilerin Kılıçdaroğlu'nu devirmesinin ardından CHP'de gözler yerel seçime çevrildi. Bir önceki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıkladığı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu CHP’nin yen lideri Özgür Özel’in yeniden aday gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih Portokal, Özlem Çerçioğlu'nun koltuğunun sallantıda olduğu iddiasında bulunmuştu.

DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK
İlçe kongresinde yaşananlara kızarak partiden istifa eden CHP’nin ağabeyi Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay için de geri dönüş sinyali verildi. CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’e yakınlığı ile bilinen Aydın milletvekili Süleyman Bülbül yaptığı açıklamada Atay’a açık kapı bıraktı.

BÜYÜKŞEHİR’E ADAY GÖSTERİLEBİLİR
Mehmet Fatih Atay için yeni bir iddia ortaya atıldı. CHP içerisindeki kulislerde deneyimli siyasetçinin CHP’ye geri dönmesi durumunda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilebileceği konuşulmaya başlandı.

10 Kas 2023 - 13:35 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik