Çerçioğlu sözünü tutmadı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli’nin kırsalında bulunan Bağcıllı Mahallesi’ni perişan etti. 2014 yılında mahalleliye altyapı sorununu çözeceği yönünde söz veren Çerçioğlu’ndan 9 senedir ses seda çıkmadı. Köyün kanalizasyon sorunu da hala çözülmedi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Çerçioğlu sözünü tutmadı
Çerçioğlu sözünü tutmadı
+11
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Nazilli İlçesi Bağcıllı Mahallesi’ni yakın plana alan MANŞET, vatandaşların nabzını tuttu. İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bağcıllı Mahallesi’nde halkın büyük çoğunluğu, tarım ve hayvancılıkla geçiniyor.
350’yi geçkin hanenin bulunduğu ve bine yakın vatandaşın ikamet ettiği kırsal bölgede, incirinden zeytinine birçok ürün yetişiyor.


NERDE VERDİĞİN SÖZLER?


460 metre rakımda müthiş bir doğa harikası arasında yer alan mahalle, hak ettiği değeri CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden göremiyor.
Ağzını her açtığında Aydınlıya hizmetkar olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, güzide mahalleyi atıl bırakmış vaziyette.
2014 yerel seçimleri öncesinde mahallenin alt yapısını yenileyeceğini söyleyen Çerçioğlu, verdiği sözleri hala yerine getirmedi.
Yaklaşık 10 yıldır altyapısının yenilenmediği köyün muhtarı Hasan Güler, Çerçioğlu'nu topa tuttu.


OKUL İSTİYORUZ


Bölgeyi tanıtan Bağcıllı Mahallesi Muhtarı Hasan Güler, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını belirtti.
Güler, 8 mahallenin bulunduğu köyde düğün salonu ve okulun olmadığını dile getiererek; “Köyümüzde 3 tane camimiz var, sağlık ocağı olarak muhtarlık yerinde hizmet veriliyor. Okulumuz yok, çocuklarımız Kızıldere’ye gidiyor. Biz okulları geri istiyoruz. Genelde düğünler muhtarlığın üzerinde oluyor. Bağcıllı’nın 8 mahallesi var ama düğün salonu olmayan köylerden bir tanesi. " dedi.


ALTYAPIMIZ DA YOK


Hasan Güzel, 2 yıllık muhtarlık döneminde camiyi hizmete kazandırdığını dile getirdi. Mahallenin en büyük sorunun altyapı olduğunu ve defalarca dilekçe yazdığını söyleyen Hasan Güler, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na isyan etti.
Güler, “Bizim köyümüzün en büyük sorunu altyapıdır, kanalizasyonumuz yok. Kaç zamandır bu altyapının yenilenmesini bekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan söz aldık ama halen daha kanalizasyon gelmedi. Bununla ilgili her hangi bir somut adım da atılmadı. İlk dönemden beri bu işin üzerinde duruyoruz ama halen sorun çözülmedi. Aksu’dan başlayıp Kızıldere’den Bağcıllı’ya girecekti. Bekliyoruz ne zaman yapacak diye. Köyün ortasından geçen dere aşırı yağmur yağdığında taşıyor. Geçtiğimiz haftalarda Nazilli’yi sel götürdü. 2 senedir çok büyük sıkıntı yaşıyorduk. Bu da alt yapının yetersizliğinden kaynaklanıyor. Derelerde istinat duvarları olmadığı için taşkınlar oluyor. Bu zamana kadar, Allahtan can kaybımız olmadı.” ifadelerini kullandı.


41 BİN LİRA NEREDE?


Muhtar Hasan Güler, mahallesi için her ay 41 bin TL paranın gelmesi gerektiğini belirtti ve “Biz her şeyi yapmak istiyoruz ama iş devletimize kalıyor. Artık muhtarlığın elinde eskisi gibi yetki yok. Şimdi benim köyüme aslında ayda 41 bin TL para girmesi lazım. Büyükşehir yasasına göre ama bu 41 bin lira para muhtara verilse muhtar, kendiliğinden düğün salonu da yapar her şeyi de yapar. Ama gel gelelim belediyeler nasıl yapıyorsa artık bilemiyorum. Burada yaşayan bir vatandaşa göre, aylık 41 bin 600 TL para almamız lazım. Bu paralar gelmiyor. Mesela ben köyüme düğün salonu yaptırmak istiyorum; devlet kendi eliyle yaptıracak olsa en az 1 milyon 500 bin TL’ye yaptırır ama muhtar 750 bin TL’ye yaptırır.” diye konuştu.

11 Kas 2023 - 10:50 - Gündem

Mahreç  Ömer Harmankaya