Nazilli’de dövüştüler

Nazilli’de 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında İller Arası Gençler Taekwondo Şampiyonası düzenlendi. Sabah başlayan turnuva Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan katılımıyla açılış seremonisiyle başladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli’de dövüştüler
Nazilli’de dövüştüler
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Büyük lider Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’nci ölüm yıldönümü Nazilli’de çeşitli etkinliklerle anıldı 10 Kasım Cuma günü çelenk koyma töreninin aynı sıra Nazilli Gençlik Spor Müdürlüğünün öncülüğünde İller Arası Gençler Taekwondo Şampiyonası gerçekleştirildi. Nazilli Kapalı Spor Salonunda turnuva için açılış seremonisi yapıldı. Açılışa Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, Taekwondo Aydın İl temsilcisi Serap Öztürk, çevre illerden sporcular, antrenörler ve çok sayıda seyirci katıldı.

49 KG ŞAMPİYON NAZİLLİ’DEN
Açılış illeri temsilen ellerinde bayraklarla sporcular seremoniyle salona alkışlarla çıktılar. Nazilli Gençlik Spor Müdürlüğü’nde görevli Ülkay Ay sunumuyla başlayan açılış seremonisi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Protokol konuşmalarıyla devam eden açılış sabah müsabakalarında 49 kg bayanlarda Muğla’dan katılan 4’ncü olan Naz Keskin, Denizli’den katılan 3’ncü olan Şule Yıldlrım’a, Aydın’dan katılan 2’nci olan Rahiye Buse Akın ve Aydın Nazilli’den katılan ve 1’nci olan Ayşe Kavlak madalyalarını Başkan Kürşat Engin Özcan’ın elinden aldılar.

11-12 Kasım yapılan Şampiyonada ilk gün bayanlarda 5 kategoride, erkeklerde ise 3 kategoride, ikinci gün ise bayanlarda 5 kategoride, erkeklerde ise 7 kategoride sporcular başarı elde etmek için mücadele etti.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Şampiyonada emeği geçenlere teşekkür ederken, mücadele veren sporculara başarılar diledi.

11 Kas 2023 - 19:10 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik