ŞEHİR MAGANDALARI TERÖR ESTİRDİ

Aydın’ın Nazilli İlçesinde alkollü mekanda sigara denetimi yapan polis memuru baba-oğul müşteri tarafından darp adildi. Polis memurunun kaşının yarıldığı anları fotoğraflamak isteyen gazeteci ise işyeri çalışanları tarafından tartaklanıp çektiği görüntüler zorla sildirildi. 

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
ŞEHİR MAGANDALARI TERÖR ESTİRDİ
ŞEHİR MAGANDALARI TERÖR ESTİRDİ
+1
Video için play'e tıklayın

Sigara denetimi yapan polis memuru darp edildi. Yaşananları görüntülemek isteyen gazeteci ise mekanda çalışanlar tarafından tartaklandı. Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği mekanda 8 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Nazilli Belediyesi zabıtası ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri Yeni Sanayi Sitesi Ticaret Odasının yanında bulunan alkollü mekanda sigara denetimi gerçekleştirmek istedi. Polisin de nezaret ettiği denetleme esnasında inşaat sektöründe hizmet veren bir firmanın sahibi olduğu öğrenilen Uğur K. ve oğlu Cevdet O. K. ile polis memuru arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmada darp edilen polis memurunun kaşı yarıldı. O esnada mekanda bulunan gazeteci Günay Pabuşçu o anları fotoğraflamak istedi. Ancak işletme müdürü ve garsonlar tarafından zorla mutfak bölümüne çıkan merdiven boşluğuna götürülen Günay Pabuşçu tartaklanarak baskıyla çektiği görüntüler sildirildi. 

ÇOK SAYIDA POLİS SEVK EDİLDİ 

Meslektaşları ile bir gazetecinin darp edildiği bilgisini alan Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ticaret Odasının yanında bulunan alkollü mekana gelip saldırganları gözaltına aldı. Emniyete götürülmek istemeyen Uğur K., oğlu Cevdet O. K. ile mekan çalışanları güvenlik güçlerine mukavemet etti. Şahıslar, polis nezaretinde Nazilli Devlet Hastanesi’ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Saldırganlar ardından ifade işlemleri için karakola götürüldü. Polis memuru ve gazeteci Günay Pabuşçu da darp raporu alarak şikayetçi oldu. 

USULSÜZLÜKTEN TUTANAK TUTULDU 

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri alkollü mekan hakkında tutanak tuttu. Tüm uyarılara rağmen sigara içmeyi sürdüren müşterilere cezai işlem uygulanırken, işyerine ise kapalı alanda sigara içilmesine izin vermesi, sigortasız personel çalıştırması, 18 yaş altında alkollü mekana çocuk alınması gerekçesiyle cezai işlem uygulandı. 

“FOTOĞRAFLARI SİLMESEYDİM LİNÇ EDİLECEKTİM”

Yaşadığı olayın şokunu atlatamadığını söyleyen gazeteci Günay Pabuşçu; “Doğum gününde askerde olan ve kısa süre önce askerden gelen arkadaşımıza sürpriz bir gece yapmak istemiştik. Pasta keseceğimiz sırada bir kargaşa gördüm. Gazeteci refleksi ile olay yerine yaklaştım. Birçok olaydan tanıdığım polis ağabeyimize bir yumruk atıldığını ve kaşının açılarak kanamaya başladığını gördüm ve hemen telefonumla olayı çekmeye başladım. 10-15 fotoğraf ve video çektikten sonra işyeri müdürü olduğunu öğrendiğim Nevzat bey ve etrafındaki 5-6 kişi üzerime yürüyerek yaka paça beni üst kata çıkan merdiven boşluğuna götürerek tehdit etmeye başladılar. Hatta bu sırada gömleğim yırtıldı, kolyem koptu ve kayboldu. Görüntüleri zorla tehdit ederek önce galeriden ardından da çöp kutusundan sildirdiler. Silmeseydim linç edeceklerdi, gözleri dönmüştü. Ardından takviye polis ekipleri geldi” dedi.

“GARSON DEĞİL, ZORBALAR!”

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve gazeteci meslektaşları da olay yerine gelerek haber sırasında işyeri çalışanları tarafından darp edilen gazeteci Günay Pabuşçu’ya destek verdi. Emniyet ve Jandarma’daki ifade işlemlerine eşlik ederek firmaya ve çalışanlarına tepki gösterdi. Yaşanan olayın affedilemeyecek bir durum olduğunu söyleyen Cemiyet Başkanı Ümit Özmen; “Şehrimizde hiç istemediğimiz bir olay olan denetime giden polis ekiplerine saldırı anı çekmek kadar doğal bir görevi ifa eden gazeteci meslektaşımız, işyeri çalışanları tarafından üzücü bir şekilde hem darp edilmiş hem de zorla görevi engellenmiştir. Çalışanlar, garsonluk görevlerini unutmuş adeta mafyacılık oynamaya çalışmış. Bu olayı şiddetle kınıyor, suçluların biran önce adalet önünde hesap vermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekli Dosyalar

12 Kas 2023 - 00:54 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi