Aydın'a özelleştirme kararı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, aralarında Aydın'ın da bulunduğu 10 ildeki 12 taşınmazı özelleştirme kararı aldı. Pazarlık usulü gerçekleştirilecek ihalenin son teklif verme tarihi 30 Kasım olarak belirlendi.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aydın'ın da bulunduğu 10 ildeki 12 taşınmazı satışa çıkardı. İdarenin yatırımcılara yönelik duyurusu, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Afyonkarahisar'ın merkez, Aydın'ın Kuşadası, Bursa'nın Karacabey, Erzurum'un Palandöken, Antep'in Şehitkamil, İstanbul'un Kartal, İzmir'in Konak, Sakarya'nın Arifiye, Tunceli'nin Ovacık ve Yalova'nın merkez ilçelerindeki 12 taşınmaz satışa çıkarıldı.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık" usulüyle düzenlenecek. Görüşmelere devam edilenlerle gerçekleştirilecek açık artırmayla sonuçlandırılacak.

Bu taşınmazlar için illere ve metrekaresine göre değişmekle birlikte 750 bin liradan 25 milyon liraya kadar değişen tutarlarda geçici teminat bedeli belirlendi.
Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki taşınmaz için son teklif verme tarihi 30 Kasım.

12 Kas 2023 - 10:12 - Gündem

Mahreç  Sezercan Makas