x

İncirliova kazanacak

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya meclis kararı ile devlete devir işlemi gerçekleşecek Sandıklı Mahallesi’nde yer alan arsa ile ilgili “Cami ve mezarlık aynen kalacak, hizmetler devam edecek. Biz kesinlikle cami ya da mezarlık satmıyoruz” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın İncirliova İlçesi Sandıklı Mahallesi'nde kahvede oturan vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Meclis kararı ile devlete devir işlemi gerçekleştirilecek alan hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Başkan Kaya borçsuz bir İncirliova Belediyesi için yaptığı çalışmalar doğrultusunda, Sandıklı Mahallesi 158 ada 15 parselde bulunan taşınmazın, 6183 Sayılı Kanunun geçici 8. maddesine istinaden devletin ilgili kurumlarına devredilmesi ile ilgili belediye meclisinden yetki almıştı.
Meclisin onayladığı karar sonrası söz konusu devir işlemi ile ilgili yapılan spekülatif haberler üzerine Başkan Kaya, konunun doğru anlaşılması için çalışma başlattı.
Daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada ne cami ne de mezarlık satışı gibi bir durumun söz konusu olmadığını, caminin de mezarlığın da vatandaş tarafından kullanılmaya devam edileceğini belirten Kaya, alınan kararın bir devir kararı olduğunu ve İncirliova Belediyesi’nin devlete olan borçlarının bir kısmının silinmesine yönelik bir çalışma doğrultusunda alındığını belirtmişti.


İDDİALARA YANIT


Başkan Kaya, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personeli Mustafa Kor’u da yanına alarak vatandaşlara konuya ilişkin teknik detayları aktardı.
Kaya "Konuya bir kere daha buradan açıklık getirmek istiyorum: Cami ve mezarlık aynen kalacak, hizmetler devam edecek. Biz kesinlikle cami ya da mezarlık satmıyoruz. Belediye meclisinde aldığımız devir kararı ile Türkiye’de yüzlerce belediyenin faydalandığı bir kanundan faydalanarak devletin camisini yine devlete iade ediyor bunun karşılığında da İncirliova Belediyesi’nin devlete olan borçlarını sildirmek için çabalıyoruz. Her hangi bir kişiye para karşılığında bir şey satmıyoruz” dedi.
Başkan Kaya, bu uygulamada kazanan tarafın İncirliova olacağının da altını çizdi.

18 Kas 2023 - 10:43 - Siyaset