AYDIN ARTIK KAZANMALI

AK Parti 27. Dönem Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti'de kasım ayı seçim hareketliliği ile geçiyor. Önceki dönem Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz ve Bekir Kuvvet Erim'in ardından Rıza Posacı da aday adaylığını açıkladı. Böylece geçtiğimiz dönemde AK Parti'nin 4 vekilinden 3'ü 'yarışta ben de varım' dedi. Milletvekilliği görevini sürdüren Mustafa Savaş ise büyükşehiri istediği iddialarına karşın adaylık konusunda somut bir adım atmadı.

AYDIN'I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ
Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla adaylığını açıklayan Posacı, "Saygıdeğer hemşehrilerim Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylık başvurumu sizlerden gelen talep doğrultusunda yapmış bulunuyorum. İnşallah hiçbir kısır çekişmeye girmeden Hükümetimizin desteği ile Aydın'ımızı hak ettiği yere getireceğiz. Son yıllarda belediyecilik hizmet alanlarında geri kalmış olan kentimiz için tünelden önce son çıkış olarak gördüğümüz bu yerel seçimlerin, çok önemli olduğuna inanıyorum" sözlerini kaydetti.

HESAP GÜNÜ
Belediyeciliği bir hizmet aracı olarak gördüğünü dile getiren Posacı, "Halkın sahibi olduğu belediyelerde her kuruşun önemli olduğuna inanırım. Rant kapısı olarak görerek eğer bu işleri yaparsanız hem halk nezdinde, hem de Hak nezdinde bir gün hesap günü olacaktır" diye ekledi.

EN BÜYÜK SERMAYEM
Yıllarca siyaset yapmış, tabandan gelen birisi olarak hiçbir akçeli işe bulaşmadığını savunan Posacı, "Bu hayattaki en büyük sermayemdir. Aydın'da 500 yıllık bir tarihi geçmişe sahip bir ailenin bireyi olmak, içinden Aydın milletvekilleri, Aydın Belediye Başkanları, İlçe ve belde belediye başkanları çıkarmış, 200 yıllık vakfiyesi olan bir Aydınlı olmak bizim için mutluluk vericidir. Ülkemiz, milletimiz için büyük bir öneme sahip Demokrasi şehidi Adnan Menderes’ in memleketi, Menderes coğrafyasını AK Parti ve Cumhur İttifakına kazandırarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a hediye etmek, genel hükümetimiz gücü ile Aydın da yaşayan hemşehrilerime daha yaşanabilir bir şehri elbirliğiyle inşa etmek istiyorum" diye konuştu.

BİZ BÖYLE MUTLUYUZ
Posacı, şu ifadelerle sözlerini noktaladı:
"Taban siyasetine hep önem vermiş, tabandan gelenlerin önünü açmak istemişimdir. Aydın bu bakımdan zengin bir alt yapıya sahiptir.
Partilerde yıllarca üyelik yapmış; belde, İlçe ve İl yönetimlerinde bulunmuş, belediye başkanlıkları yapmış; Yıllarca emek vermiş, bayrak asmış her adayımızın başımızın üstünde yeri vardır.
Milletvekilliği dönemimizde hep samimi ve kendim gibi olmaya devam ettim. Aydın 'da her kesimden insanımıza haklı olduğu konularda yardımcı olmaya çalıştım. Yeri geldi bir köy kahvesinde ayrana simit batırdık yedik, yeri geldi ovada çiftçilerimizle peynir, domates yedik. Çünkü biz böyle mutluyuz. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz de bu hizmet şeklinden memnunlar."

19 Kas 2023 - 10:51 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş