x

Aydın'a kar düştü

Aydın'ın yanı sıra Manisa ve İzmir’in arasında yer alan bin 517 metre rakımlı Spil Dağı Milli Parkı ile Afyonkarahisar, Denizli ve Muğla'nın yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplandı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Sağanak yağışın etkili olduğu Ege'de yüksek kesimler hava sıcaklığının da düşmesi ile adeta beyaza büründü. Aydın merkezden yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Cevizli Dağı'nda 1200 metre yükseklikte yer alan Paşa Yaylası, bu sene ilk kez beyaza büründü.

SABAHA KARŞI BAŞLADI
Kendine has florası, tarihi, mitolojik hikayeleri ve yaban hayatıyla eşsiz bir güzelliğe sahip olan Spil Dağı Milli Parkı’na mevsimin ilk karı yağdı. Sabaha karşı başlayan kar yağışı, bin 517 metre yüksekliğindeki Spil Dağı'nın zirvesinde bulunan bungalov evlerinin olduğu at alanı bölgesinde etkili oldu.

DENİZLİ KAVUŞTU
Denizli’de özlemle beklenen kar, yağan yağmurun ardından geldi. Hava sıcaklığın aniden düşmesiyle birlikte, yağan yağmurun ardından kışın ilk karı yüksek kesimlere düştü. Buldan Süleymanlı mahallesi ile birlikte Yayla, Kaşıkçı, Kovanoluk, Aktaş ve Türlübey Mahallelerinde görülen ve az da olsa yağan kara sevinen üreticiler, bu yıl kar ve yağmurun çok görülmesiyle birlikte kuraklık sorunu yaşanmamasını temennisinde bulundu.

ZİRVE BEYAZA BÜRÜNDÜ
Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saatlerinde Muğla’nın en yüksek rakımlı dağlarından birisi olan Kavaklıdere Göktepe dağına gece boyunca yağan 1892 rakımlı dağı beyaz örtü ile kapladı. TRT verici istasyonlarının da yer aldığı Göktepe dağı kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanıyor.
Yılın ilk kar yağışı sonrası Kavaklıdere ilçesinde oturan vatandaşlar, Göktepe dağına akın etti.

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK
Afyonkarhisar'ın Emirdağ ilçesindeki 2 bin 300 rakımlı Emirdağ Yaylası Yelli Bel mevki ile Şuhut ilçesi Efeler köyünde kar yağışı yaşandı.
Kentte yağışlarla birlikte hava sıcaklıkları da hissedilir derecelere azalarak gece saatlerinde 2 derecelere kadar düştü.

19 Kas 2023 - 12:41 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı