x

Aydın kontrol altında

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kimlik Bildirim Kanunu kapsamında KBS ve KABS’ye yönelik gerçekleştirilen denetim kapsamında 4 bin 18 şahıs sorgulandı. Çeşitli suçlardan aranan 5 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından halkın huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri tarafından 1774 Sayılı Kimlik Bildirim Kanunu kapsamındaki yerlerin kimlik bildirim sistemi (KBS) ve kiralık araç bildirim sistemi (KABS) kontrolüne yönelik 74 ekip ve 214 personel ile denetim gerçekleştirildi.

4 BİN ŞAHIS SORGULANDI
Uygulama çerçevesinde 4 bin 18 şahsın sorgusu yapıldı. Çeşitli suçlardan aranan 5 şüpheli şahıs yakalandı. Bin 642 araç ve sürücü kontrol edildi. 66 araç ve sürücüye idari yaptırım uygulanarak 5 araç da trafikten men edildi.

Ayrıca 401 umuma açık yer, 111 işyeri ve işletme, 2 AVM, 117 metruk bina, 117 okul çevresi, 94 park ve bahçenin kontrol edildiği denetimler çerçevesinde bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Ekiplerin faaliyetlerini aralıksız sürdüreceği bildirildi.

19 Kas 2023 - 14:11 - Asayiş

Muhabir  İhlas Haber Ajansı