x

Aydın'da yürek ısıtan proje

Aydın’da Gençlik Merkezi öncülüğünde gönüllü gençler, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören minik kardeşleri için kolları sıvadı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi’nde çalışmalarına devam eden gönüllü gençler, sosyal sorumluluk projelerini de aralıksız devam ediyor.

KARDEŞLERE DESTEK
Bu çerçevede, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrenci kardeşleri için kolları sıvayan gençler, hazırladıkları renkli kalemler ve kitap ayraçlarıyla, kardeşlerinin eğitimlerine destek oluyor.
Proje ile gönüllü gençler tarafından hazırlanan kalemler ve ayraçlar ise bölgedeki köy okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine hediye edilecek. Kırsal mahalle okulundaki çocuklar için harekete geçen gençlerin örnek davranışı ise takdir topluyor.
Konuya ilişkin Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan paylaşımda "Gönüllü gençlerimizle Aydın Adnan Menderes Üniversitesi GSB Genç Ofis’te bir araya gelip köy okulundaki çocuklar için kitap ayracı ve kalem süsü yaptık" denildi.

20 Kas 2023 - 10:33 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı