x

Çağlar’dan hakem isyanı!

Kuşadası 1922’nin deneyimli santrforu Çağlar Yıldızer, Aydınspor maçında orta hakem Sinan Özcihan’ın verdiği penaltı kararına tepki gösterdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Süper Amatör Lig 2.Grup’un 2.Haftasında Kuşadası 1922 ile Aydınspor karşı karşıya geldi. Golsüz eşitlik sonuçlandı. Maçın ikinci yarısında hakem Sinan Özcihan’ın verdiği penaltı tartışmalara neden oldu. Aydınspor’un gole çeviremediği penaltı pozisyonunun ardından maç 0-0 tamamlandı.

Karşılaşmanın ardından Kuşadası 1922’nin deneyimli santrforu Çağlar Yıldızer, sosyal medyada yaptığı açıklamayla maçın hakemine tepki gösterdi. Kararın yanlış olduğunu savunan Yıldızer, hakemi eleştirdi.

“BEN BÖYLE GÖRDÜM”
Eski Aydınsporlu futbolcu Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“7-8 yaşından beri Aydınspor taraftarıyım. Yani kendimi bildiğimden beri. 10 yaşında Aydınspor’a ilk lisansımı çıkarmak için babamla gittim. Alt yapım Aydınspor ve Aydınspor taraftarıyım. Ben çoğu kişiye göre daha fazla Aydınsporluyum ama işim bu benim. Yeri geliyor rakip oluyoruz bugünkü gibi. Öncelikle ne futbolcuya ne Aydınspor yönetimine ne de Aydınspor taraftarına hiç kimseye bir lafım yoktur. Hepsi arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim ve dostlarımdır. Penaltı olmasa bile yaygara yapmaları normaldir. Benim tek söylemek istediğim hakkımı helal etmediğim kişi orta hakem. Penaltı verip, sonra yan hakem Gözde hocamıza gidip, ‘Dışarda vurdu içeri düştü penaltı değil hocam’ demesine rağmen tekrar penaltı vermesi. Sonrasında yoğun itirazdan sonra tekrar yan hakemin yanına gidip ‘Dışarıda vurdu, içeriye düştü penaltı değil’ demesine rağmen bu sefer de ‘Ben böyle gördüm penaltı veriyorum’ diyerek bütün futbolcuların haklarını yemesi.

ÖZCİHAN’A SERT SÖZLER
“Maç boyunca dünyanın her yerinde sarı kart olan sadece ilk yarıda 3-4 tane sarı kartı vermeyen orta hakem Sinan Özcihan’a hakkımızı helal etmiyoruz. Geçen sene göz göre göre bize ‘Düşün penaltı vereceğim’ diyen hakemler vardı. Aydınspor için, geçen sene o takımın oyuncusu olduğum için sesim çıkmıyordu. O yüzden hiç bir futbolcu, yönetici ve taraftara bir lafım yok. Sonuçta o takım içindeler, ekmek yiyecekler ama göz göre göre bu kadar net olan faulleri ofsaytları vermek hak yemekten başka bir şey değildir. Bunu yapanda tamamen orta hakem Sinan Özcihan’dır. Tekrar söylüyorum yan hakem Gözde hocayla ilgili hiç bir problemimiz yoktur. Olabilir de olmayabilir de. Olan pozisyonları inisiyatifini Aydınspor’dan yana kullan kardeşim. Biz buna bile razıyız ama hakkımızı göz göre göre yeme. Sana yazıklar olsun. Seni hakem yapanlara da yazıklar olsun. Sana bundan sonra maç veren olursa o federasyona da yazıklar olsun. Hakkımız helal değildir…”

20 Kas 2023 - 10:39 - Spor

Muhabir  Mustafa Çelik