x

Nazilli'de kurs başlıyor

Nazilli Belediyesi'nin kadınların el becerilerini geliştirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamalarına katkıda bulunmak için başlattığı Kırk Yama Kursu start veriyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi tarafından açılan ve 10 yıldır devam eden Elde Kırk Yama Kursu, 21 Kasım Salı günü Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde başlayacak. Tüm ev hanımlarını üretmeye ve Türk geleneklerinden olan elde kırk yamayı yaşatmaya davet eden Eğitmen Nihal Erbakan, “Yıl boyunca kursumuza devam edeceğiz. Kursumuza katılarak geleneklerimizi yaşatmak isteyen herkesi bekliyoruz. Salı ve Çarşamba günleri  09.30 ve 16.00 saatleri arasında buradayız.  Bizim tek malzememiz kumaş. Hanımlarımız evde oturmasınlar, üretsinler, hayal güçlerini geliştirsinler” dedi.

Yıl boyu kursiyerleri sık sık ziyaret eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise “Kıymetli hocamıza, kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. Burada sosyalleşirken aynı zamanda geleneksel bir sanatı da icra ediyorlar. Özellikle artan kumaşların değerlendirilmesi noktasında da kırk yama kursumuza ayrı bir öneme sahip. Tüm hemşehrilerimizi kursumuza davet ediyorum” diye konuştu.

20 Kas 2023 - 13:49 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı