x

Aydın merakla bekliyor

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, MHP ile devam eden Cumhur İttifakı görüşmelerine ilişkin konuştu. Çalışmaların sona geldiğini söyleyen Ömer Özmen, genel merkezi işaret ederek “Bize gösterilen aday hangi partiden olursa olsun kazanması için çalışacağız” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Nazilli’de temaslarda bulundu. İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Ömer Özmen, ardından Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti. Özmen daha sonra esnafla buluştu.

TEMAYÜL 26 KASIM’DA
Milletvekili Ömer Özmen, teşkilatlardaki seçim hazırlıklarına ilişkin konuştu. Başvuru ve temayül sürecinin uzatıldığını söyledi. AK Partili Ömer Özmen, 26 Kasım’dan sonra yerel seçim startını vereceklerini kaydeden Özmen, “Temayül bu hafta yapılacaktı ancak aday adaylarımızın kendini tanıtması için zaman çok dardı ve 1 hafta süre istendi. Temayül 26 Kasım’a ertelendi. Nasip olursa 81 ilimizde temayüller gerçekleştirilecek. Temayül, teşkilatımızın fikrini almak için bizim açımızdan önemli. Hiç gündemde olmayan bir ismi bile teşkilat yazabilir ve bu Cumhurbaşkanımızın önüne gidebilir. 26 Kasım’dan sonra tüm Türkiye’de yerel seçim startını vereceğiz” dedi.

“PARTİ FARKETMEKSİZİN KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
AK Parti Aydın Milletvekili, Cumhur İttifakı’nda merakla beklenen belediye başkan adaylığı paylaşımına ilişkin de konuştu. Çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ve son kararın her iki partinin genel merkezinde olduğunu söyleyen Özmen, şöyle devam etti;
“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son noktayı koyacaktır. Alınan kararı milletvekilleri ve teşkilat olarak hep beraber uygulayacağız. Bize gösterilen adayın, hangi partiden olursa olsun kazanması için çalışacağız. Cumhur İttifakı menfaat gütmeden Türkiye’nin yarınları için kurulmuş bir ortaklık. Farklı bir çıkar ilişkisi yok. Hem cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, hem de parlamentodaki birlikteliğimiz Türkiye’nin yarınlarını önceleyen bir birliktelik. Geçen seçimde olduğu gibi bu seçimde de bazı jestler fedakârlıklar iki parti tarafından yapılacaktır. Allah en doğru kararı vermeyi nasip etsin. Bazen eksik oluyor ve beğenmediğimiz oluyor bunları bir kenara bırakıp kazanmak için çalışacağız.”

20 Kas 2023 - 15:17 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik