x

Didim'de Şenses adaylıktan çekildi

Didimli usta gazetecinin ölümüyle sonuçlanan bağış krizi sonra adaylıktan çekilen Naci Şenses, AK Parti ilçe teşkilatına tepki gösterdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

MANŞET temsilcisi ve Rehber gazetesi sahibi Kemal Etleç, AK Parti Didim Belediye Başkan Aday Adayı Naci Şenses'in başvurusu takibini yaptığı esnada kalp krizi geçirdi. Şenses ile ilçe teşkilatının yaşadığı bağış tartışmasının ortasında fenalaşan Etleç, ilçe binasında yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Usta gazetecinin tedaviye alındığı anlarda ilçe teşkilatını temsilen kimsenin orada olmaması tepki topladı.

BU TEŞKİLATI İSTEMİYORUZ
Hastanede Etleç'ten gelecek iyi haberi basın mensuplarıyla birlikte takip eden Naci Şenses, ilçe teşkilatına ateş pükürdü ve adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Şenses,"Recep Tayyip Erdoğan'ın ideolojisiyle AK Parti teşkilatının davranışı birbirinden uzak. Ben bir şey demiyorum. Siz gazeteciler şahitsiniz, takdir sizin. İlçe başkanı olacak arkadaş ve yönetimi dışarı bile çıkmadı. Biz bu teşkilatı istemiyoruz" dedi.

KEŞKE ÖLMESEYDİ DE...
Milletvekili ile bağış konusunu görüştüğünü veadaylık konusunda zorluk çıkartıldığını öne süren Şenses, şu ifadelerle konuştu:
"Artık aday değiliz, böyle bir şeyi de düşünmüyoruz. Biz buraya hayatımızı özel bir günü olması vesilesiyle geldik. Karşılama şekilleri kameralarda mevcut. Keşke arkadaşımıza bir şey olmasaydı da canımızdan bir parça gitseydi. Ömür boyu Kemal arkadaşımızın hatırasını taşıyacağız."

20 Kas 2023 - 17:12 - Gündem

Muhabirler :  Haber Merkezi ,  İhlas Haber Ajansı