x

ŞİMDİDEN TRİBÜNLERE OYNUYOR

27. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

27. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Nazilli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. 5 yıllık milletvekilliği süresince adı skandal ve şaibelerle anılan Bekir Kuvvet Erim, parti binasında aday adaylığını resmen açıklayıp basının karşısına çıktı.

 HER YİĞİDİN YOĞURT YİĞİŞİ VAR

 Kendisine vatandaştan yoğun bir talep olduğu gerekçesiyle bu yola çıktığını  ifade eden Bekir Kuvvet Erim, “Bana bir talep var. Ben halkımıza ve kendime güveniyorum. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Belki vatandaş bizi tercih eder. Bizi tercih etmezse de aday arkadaşımızı destekleriz. Şimdi arasın ben yine onu desteklerim. Siyasette benim için darılma, gücenme yoktur” dedi.

 “HERKESİ MEMNUN EDEMEZSİNİZ”

 Milletvekilliği döneminde vatandaşın kendisine ulaşamadığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Erim, “Herkesi memnun edemezsiniz. Ben telefonlara cevap veremediğim zaman danışmanım cevap veriyor. Ben ilk fırsatta dönüş sağlıyorum. Cevap vermediğim kişi sayısı binde birdir, çok nadirdir.  Gelen taleplerin hepsi bende kayıtlıdır. Ben belediye başkanıyken herkesten önce gider, herkesten sonra çıkardım” diye konuştu.

 MAAŞ ALMAYACAKMIŞ

 Erim, başkan olması durumunda, belediyenin borcunu ödeyene kadar maaş almayacağını ve makam aracını kullanmayacağını açıkladı.

 Hatırlanacağı gibi Bekir Kuvvet Erim, İsabeyli’de 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde AK Parti'den 2 dönem belediye başkanlığı görevini yürütmüştü. AK Partili Erim, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Nazilli Belediye Başkan aday adayı oldu. 2018 genel seçimlerinde Aydın’dan 2. sıradan milletvekili adayı gösterilen Erim, 5 yıl 27. Dönem Aydın Milletvekilliği yaptı.

 14 Mayıs öncesi yine milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan Erim, liste dışı kaldı. Milletvekilliği yaptığı dönemde adı 'Emlakçı Vekil'e çıkan Erim'e Nazilli'de Belediye Başkanı seçilebilmesi için şans verilmiyor.

20 Kas 2023 - 18:22 - Siyaset

Muhabir  Haber Merkezi