x

Nazilli’de aday kıtlığı

AK Parti Nazilli’de başvuru sürecinin tamamlanmasına 1 gün kala yalnızca 2 isim aday adaylığı müracaatı yaptı. İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, sürecin daha devam ettiğini belirterek “Son noktayı genel merkez koyacaktır” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti, 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday adaylığı takvimini göre belediye başkan aday adayları son başvuruları 22 Kasım 2023 Çarşamba günü sona eriyor. AK Parti Nazilli’de son güne gelinmesine rağmen az sayıda başvuru yapıldı. 27.Dönem Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Meclis Üyesi Taner Sayın’ın dışında adaylık başvurusu yapan henüz olmadı.

“DAHA SÜREÇ VAR”

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, sürecin devam ettiğini belirterek, önümüzdeki günlerde başvuruların olabileceğine dikkat çekti. Beyazıt, son kararın genel merkezde olduğunu ifade ederek, “Daha sürecimiz var sürecin ne getireceğini bilmiyoruz. AK Parti’de genel merkez odaklı bir düstur var. Başvurular olacaktır, kulisler yöntemiyle başvurular olacaktır, mevcut adaylarımız var, belediye başkanımız var. Süreç biz de farklı ilerliyor. Ama son noktayı koyacak olan genel merkezimiz ve cumhurbaşkanımızdır” dedi.

“TEŞKİLAT SEÇİME HAZIR”

Başkan Volkan Beyazıt, ana kademe, gençlik kolları, kadın kolları ve mahalle temsilcileriyle birlikte 31 Mart 2024’de hazır olduklarının altını çizerek, “Ayın 26’sında Aydın’da genel bir emayül yoklaması yapılacak. Elektronik ortamda yapılacak. Genel merkezin anket sistemleri devam edecek. Akabinde uygun gördüğü kişilerle sözlü mülakat yapılabilir. Bizim şu anda uyguladığımız takvim partimizin uyguladığı takvim. Bir de YSK’nın uyguladığı takvim var. 1 Aralık’ta istifa süreçleri var. Teşkilat yapılanması olarak seçime hazırız. Genel merkezimiz bize kimle yürümemizi emrederse biz de onunla kazanmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

21 Kas 2023 - 11:13 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik